Milli Eğitim Şurası toplanıyor

Eğitimcilerin heyecanla beklediği bir etkinliğin tarihi bugün belli oldu. Eğitim alanında sorunların çözümü, yeni projelerin oluşumu ve yol haritası için yapılacak Milli Eğitim Şurası toplanıyor. Haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendi resmi Twitter hesabından verildi. Bir süredir toplanmayan Milli Eğitim Şurası Aralık ayında toplanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili açıklamasında;

“Eğitim alanında Türkiye için yeni ufuklar açacağına inandığım Milli Eğitim Şürası’nı bu yıl 1-3 Aralık tarihleri arasında toplama kararı aldık. Milli Eğitim Şürası’nın şimdiden tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

ifadelerini kullandı. Söz konusu şurada başta pandemi ve eğitim olmak üzere eğitim alanında önemli konuların gündeme gelmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Özer de daha önce yaptığı açıklamada 20.’si düzenlenecek Milli Eğitim Şurası’nın eğitimde fırsat eşitliği temel alınarak gerçekleştirileceğini açıklamıştı. Özer konu ile ilgili açıklamasında;

“Şuranın temsiliyetini artırmak için tüm illerden katılımcılar seçilecek ve 26 farklı yerde bölgesel toplantılar düzenlenip hazırlık raporları düzenlenecek. Şura kapsamında hazırlanacak özel ihtisas komisyonu raporları, şura üyelerine önceden gönderilecek. Bilindiği gibi şura kararları, toplantıya katılan üyelerin oy çokluğuyla alınıyor ve kararlar, bakan oluru ile Tebliğler Dergisi’nde yayınlanıyor. 20. Milli Eğitim Şurası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza desteklerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum.”dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et