Sinop Üniversitesi açılmayı erteledi

Koronavirüs salgını nedeniyle bir buçuk senedir kapalı olan üniversitelerden biri olan Sinop Üniversitesi, 2021-2022 Öğretim Yılı için aldığı açılma kararını bir hafta erteleme kararı aldı. Normal şartlarda Sinop Üniversitesi 20 Eylül 2021 tarihinde açılacaktı. Fakat kurum bugün aldığı karar ile açılma kararını ertelediğini duyurdu. Sinop Üniversitesi 27 Eylül’de açılacak.

Rektörlükten yapılan resmi açıklamada;

“Pandemi koşullarında öğrencilerimizin yaşadıkları şehirlerden Sinop’a ulaşımlarını sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri ve barınma koşullarını rahatça oluşturabilmeleri için Üniversitemiz tarafından önlisans/lisans/lisansüstü programlarında 20 Eylül 2021 olarak ilan edilen 2021-2022 akademik yılı başlama tarihi, bir hafta ertelenerek 27 Eylül 2021 olarak değiştirilmiştir.

Sel felaketinin yaşandığı Ayancık ilçemizde ise KYK yurtlarının bir müddet daha öğrenci barındıramayacak durumda olması sebebiyle, Ayancık Meslek Yüksekokulundaki bütün programlarda eğitim öğretimin 27 Eylül-29 Ekim 2021 tarihleri arasında hibrit şeklinde; 01 Kasım 2021 tarihinden itibaren ise daha önceden uzaktan öğretim yoluyla verilmesine karar verilen dersler dışındaki derslerin yüz yüze yapılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et