Zorunlu hizmet atamaları 2022 yılında yapılacak mı? Karar çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin zorunlu hizmet atamaları 2022 yılında olacak mı? sorusuna beklenen yanıtı geldi. MEB, 2022 yılında öğretmenlerin zorunlu olarak, re’sen atanmayacağını söyledi. İsteyenler yine isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Öğretmenlerin zorunlu hizmet atamaları 2022 yılında bir kez daha olmayacak. Zorunlu hizmet atamaları son 2 yılda pandemi nedeniyle yapılmayan uygulama bu yıl da geçerli olmayacak. Yani öğretmenler yer değiştirme için sadece isteğe bağlı olanı tercih edebilecekler.

ZORUNLU YER DEĞİŞTİRME YAZISI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın söz konusu yazısında;

“Bu itibarla, Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarının 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarında görev yapan ve zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan öğretmenler bakımından 2022 yılı yer değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüğü kapsamında resen bir atama gerçekleştirilmeyecektir. Ancak bu durumda olan öğretmenlerden isteyenler, 2022 yılında yapılacak yer değiştirme döneminde zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.”  denildi.

zorunlu hizmet atamaları 2022

Bir Cevap YazınCevabı iptal et