Ziya Selçuk asılsız iddialara cevap verdi

24 Haziran Perşembe günü sosyal medya başta olmak üzere bazı haber kanallarında Milli Eğitim Bakanlığı’nın 25 milyon TL ile Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un yöneticisi olduğu şirkete başta özel okullar olmak üzere bir çok alanda satış yaptığı iddia edildi. İddialar dilden dile yayılınca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan iddialara yalanlama geldi.

İddiaların kesinlikle doğru olmadığını belirten Bakan Selçuk, göreve başladığından beri bu tür olayların aksine kendi şirketinden yüzde 25 hakkından feragat ederek eğitime hizmet ettiğini vurguladı.

Bakan Selçuk’un açıklaması şu şekilde;

“Meslek hayatım boyunca eğitimin her alanında görev aldım. Sadece bir öğretmen, bir akademisyen değil; bir fikir insanı olarak eğitim alanında sayısız projenin içindeydim; eğitime doğrudan/dolaylı hizmet veren çok sayıda kuruluşta sorumluluk aldım. Millî Eğitim Bakanı olarak göreve başladığım gün itibarıyla sadece tek bir şirkette emeğimin karşılığı olan %25 hissemden feragat ettim. Bu görev, bunu gerektirirdi. Bir haber sitesinde çıkan ve kardeşime ait hisselerin bulunduğu bir şirketin “Millî Eğitim Bakanlığına 25 milyon TL satış yaptığına” dair algı oluşturmayı hedeflediği görülen iddia ve iftiraları üzülerek okudum. Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Millî Eğitim Bakanlığı, iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir.”

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et