Yüz yüze eğitime katılım artıyor

Koronavirüs pandemisinde en çok zarar gören alan eğitim. 1 yılı aşkın süredir tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de fiziksel olarak eğitim yapılamıyor. Her ne kadar teknoloji çağının getirisi ile uzaktan eğitim güzel bir seçenek olsa da, yüz yüze eğitimin getirdiği disiplin ve yoğunluğun yerini tutamıyor.

Son olarak ülkemizde Mart ayı başı itibari ile normalleşme dönemi başladı. İkinci haftası geride kalan normalleşmenin en önemli adımı yüz yüze eğitime kademeli ve kısıtlı da olsa geçilmesiydi. Eğitimin devamı için önemli görülen bu adım sonrası ilk başta yüz yüze eğitime temkinli yaklaşan velilerin son günlerde çocuklarını okula gönderme noktasında daha rahat davrandıkları bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklandı.

ZİYA SELÇUK: ÖĞRENCİ SAYIMIZ ARTIYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklamada;

“Yüz yüze eğitimde 3. haftadayız. Okula gelen öğrenci sayımız her hafta biraz daha artıyor. Bununla birlikte salgın dolayısıyla hala yüz yüze eğitime başlayamadığımız sınıflarımız var. Çocuklarımız adına rica ediyorum: Dikkati, kontrolü, tedbiri elden bırakmadığımız bir hafta olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et