Yüz yüze eğitim hiç durmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün Trabzon’daydı. Trabzon ziyaretinde eğitim gündemine dair soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Özer, Şubat’ta başladıkları ikinci dönemde yüz yüze eğitim noktasında hiç bir aksama yaşamayacaklarını söyledi. Özer, ara tatil ve resmi tatiller dışında herhangi bir şekilde yüz yüze eğitime ara vermeyeceklerini söyledi.

Bir buçuk yıllık kaybın Covid-19 nedeniyle yaşandığını hatırlatan Bakan Özer, bu bir buçuk yılı eğitim paydaşları ile el ele telafi edeceklerini, bundan sonra da yüz yüze eğitim noktasında bir ara vermeyeceklerini belirtti.

Maske kullanımına ve okullarda pandeminin son durumuna da değinen Bakan Özer;

“Yine bildiğiniz gibi 6 Eylül tarihinden itibaren vaka çıkması durumunda sınıflarda yüz yüze eğitime ara veriyorduk. Bu uygulamayı da 2 Mart tarihi itibarıyla kaldırdık ve artık 855 bin sınıfımızda hiçbir sınıfımız yüz yüze eğitime ara vermeden inşallah bu dönemi tamamlayacaklar. Sadece Kovid olan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz kendilerini izole edecekler, 7 gün aradan sonra da kaldıkları yerden yüz yüze eğitime devam edecekler. Eğer 7 günü beklemezlerse 5 gün içinde PCR yaptırmaları durumunda sonuç negatif çıkarsa yüz yüze eğitime devam edecekler. İnşallah bu dönemi bir taraftan yüz yüze eğitime devam ederken bir taraftan da 1,5 yıl aranın getirmiş olduğu öğrenme kayıplarını, psikososyal sıkıntıları telafi ederek tamamlayacağız. Bu süreçte hakikaten öğretmenlerimiz büyük fedakarlık gösterdiler. Maskeyle ders anlattılar, aşılanma oranları Türkiye’de örnek teşkil etti. Ben bu vesileyle Trabzon’dan da öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et