Yurtdışı dil okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çağımızın en büyük gerekliliklerinden biri dil eğitimi. Gün geçtikçe gelişen teknoloji ve artan olanaklar iyi bir dil eğitimini başlıca ihtiyaçlar arasına yerleştiriyor. İmkanı olanlar bu eğitim için yurtdışı imkanları araştırıyor. Bir dili yerinde öğrenmek elbette imkanlar dahilinde yapılabilecek en iyi hamlelerden biri. Fakat iş imkan kadar, doğru seçenek ve doğru yönlendirmeye de muhtaç durumda. Bu nedenle yurtdışı dil okulu tavsiyeleri önem kazanıyor. Konuya dair Yeni Eğitim olarak sizlere bir kaç tavsiyemiz olacak. Yurtdışı dil okulu nasıl seçilir?

1- FİYATLAR ÖNEMLİ

Her ne kadar ülkemizden yurtdışında bir dil okuluna gidiş için yüksek maliyeti zaten göz önüne almak gerekse de, bu maliyetleri düşürmek ve kontrol altında tutmak mümkün. Bunun için dil okulu seçerken ilk önceliğimiz fiyatlar olmalıdır.

Bu konuda Google üzerinden yapacağınız aramada fiyat bilgisi almanız mümkün. Fakat fiyat karşılaştırması yaparken yazımızda bahsedeceğimiz diğer maddeleri de dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

2- KALİTE

Bir eğitim kurumunun bilinirliği ve kalitesi çok önemlidir. Dil okulunun ders içeriği, hoca kalitesi, konuşma ağırlıklı eğitime önem vermesi belirleyicidir. Ayrıca söz konusu dil okulunun eğitimlere geçmeden önce size hazırlık verip vermediğine mutlaka dikkat etmelisiniz.

3- ŞEHİR 

Yurtdışında dil eğitimi alırken gideceğiniz şehir ve şehir ortamı sizin eğitim aldığınız sürede gerek aktivitelere katılımınız, gerekse şehrin insan kalitesi belirleyici faktörlerden biri olacak.

İnsan kalitesi yüksek şehirlerde olanaklar ve aktiviteler daha gelişkin olacaktır. Böylece hem eğitiminiz açısından artı bir puan kazanmış, hem de yurtdışındaki hayatınızda yaşayan bir şehrin getirdiği avantajları yakalayabileceksiniz.

4- KONAKLAMA İMKANI

Yurtdışı dil eğitimi verilen yerde, bambaşka bir dünya ile karşılaşacak olan öğrencinin konaklama imkanlarını mutlaka gözden geçirmesi ve önceden ayarlaması gerekiyor. Bir çok ülkede öğrenci evleri, yurtlar ve aile yanı konaklama seçenekleri mevcut durumda. Size konaklama konusunda yardımcı olacak dil okulunu seçmeniz büyük bir problemi başlamadan çözmenizi sağlayacaktır.

5- AKREDİTASYON

Ve son olarak en önemli konulardan biri de akreditasyon konusu. Seçeceğiniz dil okulunda sunulanları kaç ülkenin, okulun veya yerin tanıdığı, denklik kabul ettiği büyük bir önem arz ediyor.

Seçeceğiniz okulun ulusal mı, yoksa uluslararası akreditasyonun mu olduğuna mutlaka bakmalısınız. Ayrıca seçeceğiniz okuldaki derslerin standartlarına önem vermelisiniz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et