YKS son başvuru tarihi ne zaman? Başvuru bitti mi?

Üniversitelerin iki veya dört yıllık bölümlerinde eğitim görmek isteyen milyonlarca lise son sınıf öğrencisi ve lise mezunu bu yıl YKS başvurusu yapıyor. Türkiye’nin en kritik sınavlarından biri olan YKS’de süreç başladı. Peki YKS son başvuru tarihi ne zaman? YKS başvurusu bitti mi?

Üniversite sınavı için YKS son başvuru tarihi çok kritik. Çünkü ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar sınava başvuru hakkı elde edemeyecek. Bu nedenle YKS başvurusu bitti mi? sorusuna yanıt aranıyor.

YKS son başvuru

YKS SON BAŞVURU TARİHİ

Bugün aklına birdenbire YKS başvurusu gelip, acaba YKS başvuru bitti m? diye soranlar endişelenmesin. 11 Şubat’ta başlayan YKS başvurular 7 Mart 2022 tarihine kadar sürecek.

Sınav bu yıl da 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde, 3 oturum şeklinde olacak. 18 Ocak’ta sınavın ilk bölümü olan TYT yapılacak. 19 Haziran’da ise TYT’nin devamı diyebileceğimiz AYT olacak. Sınavın son aşaması olan YDT ise yabancı dil okul isteyen adayların başvuru adresi olacak.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ

7 Mart 2022 tarihine kadar başvurusunu yapan adaylar, başvuruyu yaptıktan sonra ÖSYM’nin belirlediği ödeme kanallarından sınava başvuru ücreti vermeliler. Bu ücreti yatırmayan adaylar sınava başvuru yapamaz.

Bu yıl için belirlenen ücretler oturum başı 115 TL. İki sınava girecekler 230 TL, üç sınavın tamamına girecekler 345 TL ödeme yaparak sınava girme hakkı elde edebilecekler.

YKS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

7 Mart 2022 tarihine kadar başvuru yapamayan adaylara geç başvuru şansı verilecek. Geç başvuru elbette daha pahalı ücret ile söz konusu olacak.

16-17 Mart’ta YKS geç başvuruları alınacak. İyi bir üniversite eğitimi almak isteyenler ilk olarak başvuru tarihlerini kaçırmamalı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et