YKS sınav görevli ücreti 2021 ne zaman yatacak?

Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerine girmek için YKS 2021’e hazırlananlar, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde TYT, AYT ve YDT’ye giriyorlar. 3 aşamadan oluşan YKS 2021 maratonu sona ererken, bu maratonda görevli olarak yer almış olanlar mevcut. Sınavın yapılması ve düzeninin sağlanması için son derece kritik olan YKS sınavı görevini alanlara her yıl çeşitli ücretler veriliyor. Alınan göreve göre değişen bu ücretler YKS sınav görevli ücreti olarak geçiyor. YKS’nin bitmesinin ardından görevliler YKS sınav görev ücreti ne zaman? sorusuna yanıt arıyor.

26-27 Haziran tarihlerinde üniversitelere giriş sınavı olan YKS 2021 yapıldı. 3 aşamadan oluşan sınav ÖSYM tarafından 81 ilde belirlenen sınav salonlarında eş zamanlı olarak yapıldı. Sınav için görev almak isteyen öğretmen veya akademik personeller haftalar öncesinden başvurularını yapmıştı. Görev alacakların listesi yine ÖSYM tarafından duyurulmuştu.

YKS sınav görevli ücreti 2021 için şu şekilde duyurulmuştu;

Bina sınav sorumlusu sınav görevli ücreti: 396 TL

Bina sınav sorumlusu yardımcısı sınav görevli ücreti: 264 TL

Bina yöneticisi sınav görevli ücreti: 264 TL

Bina yöneticisi yardımcısı sınav görevli ücreti: 237 TL

Salon Başkanı sınav görevli ücreti: 237 TL

Gözetmen sınav görevli ücreti: 198 TL

Yedek gözetmen sınav görevli ücreti: 158 TL

Yardımcı gözetmen sınav görevli ücreti: 264 TL

ÖSYM YKS GÖREVLİ ÜCRETİ 2021 NE ZAMAN YATACAK?

ÖSYM’den henüz YKS 2021 sonrası sınavlarda görev alan öğretmenlerin veya personellerin ücretine dair bir açıklama gelmedi. YKS sınav görevli ücretlerinin ne zaman yatacağı şimdilik belirsiz.

Fakat ÖSYM genel olarak ücretleri sınavı takip eden 2-3 hafta içerisinde yatırıyor. Temmuz ayı içerisinde ücretlerin ödeneceğine kesin gözü ile bakabiliriz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et