YKS kampı nedir? Kimler başvurabilir? YKS kampı başvuruları 2022 ne zaman?

YÖK’ün dün YKS’de baraj puanların kaldırıldığını açıklamasının ardından bu yıl YKS için daha büyük talep olacak gibi görünüyor. Yükseköğretim Kurulu tarafından açıklanan bilgilere göre YKS için artık baraj olmayacak. Bu durum özellikle lise eğitimi sürenler için büyük sürpriz oldu. YKS’ye ilginin artması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir hizmet duyurdu. İsmi ise YKS kampı. Peki YKS kampı nedir? YKS kampı başvuru şartları nelerdir? YKS kampı başvuruları 2022 için ne zaman başlayacak? Tüm sorular yanıt buldu.

YKS kampı Milli Eğitim Bakanlığı’nın en önemli hizmetlerinden biri. Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere yönelik yapılan bu kamp, sınav hazırlığı esnasında adaylara önemli bir destek sağlıyor. Özellikle kurslara ek kaynak ayıramayan bir çok kişi için fırsat eşitliği yaratıyor. Peki YKS kampına kimler başvurabilir?

YKS kampı

YKS KAMPI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önceki gün yapılan duyuruya göre kamp 2022 yılı için 14 Şubat 2022 Pazartesi günü aktif olacak ve katılıma açık olacak. Adaylar bu süreçte üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerine bu kamp ile hazırlanabilecekler. Üniversite hazırlık kampı Haziran ayının ilk haftasına kadar sürecek.

Kamp içerisindeki tüm dersler canlı yayınla hafta içi her gün 17.30 -19:30 saatleri arasında yapılacak.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KAMPINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

MEB’in bu kampına liselerin son sınıfında okuyup bu yıl sınava girecek olan veya mezun olup YKS’ye hazırlanan herkes başvuru yapabilecek.

Kampa katılmak için üniversiteye hazırlanıyor olmak dışında herhangi başka bir şart aranmıyor.

KAMPA NASIL KATILINIR? BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Söz konusu kamp için herhangi bir başvuru veya kayıt gerekmiyor. Canlı yayın ile yapılacağı için herhangi bir ek ücret veya fiziki bir şart da mevcut değil.

Tüm dersler Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün YouTube kanalında olacak;

SÖZ KONUSU KANAL

Kampı takip etmek için kanala abone olabilirsiniz. Bakanlığın oluşturduğu Telegram hesabından ise öğrenciler hafta içi her gün 10.00-14.00 saatleri arası çözemedikleri soruları öğretmenlere sorup, cevaplarını alabilecek. Böylece eğitim çevrimiçi olarak sürekli devam edecek.

KAMP DERSLERİ

Youtube’dan canlı yayınla ve Telegram’dan soru çözümleri ile gerçekleşecek olan süreçte Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe grubu, din kültürü ve ahlak bilgisi, matematik, fizik, kimya, biyoloji dersleri ile İngilizce dersleri olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et