YKS 2021 Türkiye Geneli Deneme Sınavları ne zaman? ÖZEDER-TÖDER sınav tarihleri

Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümlerine girişte kullanılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. Milyonlarca üniversite adayının gireceği bu zorlu sınav için hazırlıklar devam ediyor. Lise mezunları ve 12. sınıf öğrencileri tam kapanma döneminde eğitimlerden bir hayli uzak kaldı. Hal böyle olunca herkes kendi seviyesini ölçmek için YKS 2021 öncesi çeşitli kurumların yaptığı YKS deneme sınavları Türkiye Geneli en çok merak edilen konuların başında geliyor. TÖDER, ÖZDEBİR, ÖZEDER gibi kurumlar YKS öncesi seviyesini ölçmek isteyenlerin imdadına yetişiyor.

YKS DENEME SINAVLARI TARİHLERİ

ÖZDER TÜRKİYE GENELİ YKS DENEME SINAVI

TYT ve AYT alanlarında Türkiye geneli sınav yapan kurumlardan biri olan ÖZEDER (Özel Eğitimciler Derneği) 8-9 Mayıs tarihlerinde Türkiye geneli deneme sınavı yapacak. Sınav başı 5 TL isteyen kurum, bilgi için;
https://ozelogretim.org.tr/ adresine yönlendiriyor.

YANIT YAYINLARI YKS DENEME SINAVI

Yanıt Yayınları’nın bir sonraki deneme sınavı 10 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak.

Daha fazla bilgi için: https://yanityayinlari.com/

TÖDER YKS-3 DENEME SINAVI

Bir başka Türkiye Geneli sınav yapan kurum TÖDER (Türkiye Özel Eğitim Kurumları Derneği) olarak karşımıza çıkıyor. TÖDER’in bir sonraki deneme sınavı 22-23 Mayıs’ta olacak.

Detaylı bilgi için: https://www.toder.org/s-4-sinavlar

ÖZDEBİR YKS DENEME SINAVI

Özel Eğitim Öğretim Derneği (ÖZDEBİR) sınavlarına bireysel başvuru kabul etmiyor. Eğer çocuğunuz bir okul veya kursa kayıtlı ise ÖZDEBİR sınavı için başvurmasını talep edebilrsiniz.

Kurum bir sonraki sınavını 21 Mayıs 2021’de yapılacak.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et