Yeni öğretmen ataması ne zaman başlayacak? Üzen açıklama

15 bin öğretmen atamasının yapılması ve 15 bin yeni eğitimcinin görev başı yapmasının ardından öğretmen adayları gözlerini bir sonraki atamaya çevirmeye başladı. Milyonlarca öğretmen adayı bu yıldan iyi bir öğretmen alımı sayısı bekliyor. Yeni öğretmen ataması ile ilgili beklentiler tavan yapmışken beklenti içerisinde olanları üzecek bir haber Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan geldi.

Yeni öğretmen ataması beklenirken Hamza Dağ üzücü konuştu. Sosyal medya üzerinden yayın açıp gençler ile buluşan Dağ, kendisine yönetilen yeni öğretmen alımı ile ilgili sorulara yanıt verdi.

Yeni öğretmen ataması

YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAKINDA YOK!

15 bin öğretmen alımının Ocak’ta sona ermesinin ardından öğretmen adaylarının umudu bir sonraki atamanın bir an önce gelmesi yönündeydi. Özellikle meslek kanununun çıkması ve son zamanlarda hükümetin öğretmenlere bir çeşit iade-i itibar yapılmaya başlanması üzerine öğretmen adayları umutlanmaya başladı.

Fakat önceki gün Sosyal Medya hesabında açıklama yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, önümüzdeki yakın süreçte yeni bir öğretmen atamasının planlanmadığını açıkça söyledi.

OYSA MEB’TE EKSİK VAR

Aslında Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen ataması yapması bu süreçte kendi lehine. Çünkü okullarda şu an için 10 bin açık kadro daha olduğu biliniyor. Yaza doğru emekli olanlar, ayrılanlar derken bu sayının 3’e katlanması olası. Hal böyle olunca yüksek sayıda bir öğretmen alımı olması hem beklenti, hem de gereklilik haline gelmiş durumda.

Adaylar 78 bin öğretmen ataması beklese de bu eğitim ortamında bu çok olası görülmüyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et