Yeni Atanan Öğretmen Göreve Ne Zaman Başlar?

20 bin Öğretmen Ataması gerçekleşti. Milyonlarca öğretmen yavaş yavaş yeni görev yerleri ile ilgili sorgulamalar yapmaya başlayacak. Öğretmen ataması yine heyecan dolu ve zorlu oldu. Bu zorlu sürecin sona ermesinin ardından yeni atanan öğretmenler göreve ne zaman başlar? sorusuna yanıt aranmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de tam olarak yeni atanan öğretmenler göreve ne zaman başlar? sorusuna yanıt verdi. Konu ile ilgili açıklamalar yapan Bakan Özer şu açıklamaları yaptı;

Başarılı bir şekilde sonuçlanmak üzere olana LGS sürecinde öğrencilerimizin %98’inin istedikleri okullara yerleştiklerini görmekten mutluluk duyuyoruz.

2021-2022 LGS sürecinin en dramatik artışı, mesleki teknik eğitime yönelişte gerçekleşti.

2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarına 17 Haziran’da okulları kapatır kapatmaz başladık ve okullarımızın temizlikten kırtasiyeye her türlü ihtiyacını temin etmek üzere tüm ekiplerimizle ülkemizin her yerinde, sahada aktif olarak çalışıyoruz.

2022-2023 eğitim öğretim döneminde ilk kez olarak ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynaklarımız da öğrencilerimizin masasında olacak.

İlk defa bu yıl temel eğitime de bütçe göndermeye başladık. Eğitimde tüm kademedeki okulların temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

‘1 Eylül’de öğretmenlerimiz okullarında göreve başlayacaklar’

Bugün eğitim sistemimizde 1,2 milyon öğretmenimiz var ve bu sayının yüzde 70’i son 20 yılda atanmış.

Bu yıl atamalarda okul öncesine ağırlık verdik.

10 yıllık öğretmen uzman öğretmenliğe başvurabilir. 180 saatlik eğitim alarak sınavdan başaralı olan öğretmen 1 derece alır ve artı eğitim öğretim tazminatı hakkı kazanır. Yüksek lisans yapmış olan öğretmenimiz bu sınavdan muaftır.

10 yıllık uzman öğretmen başöğretmenliğe başvurabilir. 240 saatlik eğitim alarak sınavdan başaralı olan öğretmen başöğretmen unvanı alır.

Kariyer basamaklarımız öğretmenlerin özlük haklarını iyileştirecek bir sistem.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et