Yazın okul olacak mı? Telafi eğitimi ne zaman olacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı

Türkiye’de Koronavirüs salgını etkisi ile en çok yara eğitimde alındı. Okullar bu yıl içerisinde sıkça kapanıp açıldı. Bu nedenle ortaya büyük bir eğitim açığı çıktı. Vaka sayılarının düşmeye başlaması ile birlikte harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı, söz konusu eğitim kayıplarını gidermek için planlama yapmaya başladı. Telafi eğitimi adı altında yeni bir sistem gelecek. Bu nedenle halkın kafasında yazın okul olacak mı? sorusu oluştu. Konuya dair açıklama Ziya Selçuk’tan geldi.

HAZİRAN’DA TELAFİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, 2021-2022 eğitim-öğretim yılını da kapsayacak şekilde telafi eğitimi programı hazırlandı.

Telafi eğitimleri Haziran ayında başlayacak, önümüzdeki yıl da devam edecek. Konu ile ilgili açıklamasında Bakan Selçuk;

Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak.

dedi.

YAZIN OKUL OLACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulları bu yıl Temmuz başında bitireceklerini söyledi. Belki yaz aylarında isteyene yönelik telafi eğitimler yapılabilir. Fakat katılımın zorunlu olması beklenmiyor. Önümüzdeki yıl pandemi koşullarına göre açılacak okullarda telafi eğitimleri sürecek.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et