Yaz tatili ne zaman bitecek? 2021-2022 Okullar ne zaman başlıyor?

Ülkemiz Koronavirüs ile mücadelesinde pek çok alanda yoğun tedbirler ile yaşadı. Bunlardan en yoğunu okullar oldu. Okullar son 1.5 yılda bir kaç kez açılsa da, çoğunlukla kapalı olarak ve uzaktan eğitim modeli ile devam etti. Fakat bu şekilde yaşanan eğitim kayıpları nedeniyle önümüzdeki yıl hedef okulları yıl boyunca açık tutmak. Peki yaz tatili ne zaman bitecek? 2021-2022 Okulların açılma tarihi merak ediliyor.

Önümüzdeki yıl yıl boyunca eğitimin açık olmasına dair kesin kararlı olunduğuna dair açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan Selçuk konu ile ilgili;

, “Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yılın eğitim-öğretim takvimini henüz yayınlamadı. Fakat Bakan Selçuk’un ifadelerine göre yaz tatili 3 Eylül’de sona erecek.

Bu yönde yeni bir karar gelebilir. Önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan kabineden okulların açılmasına dair net tarihin gelmesi bekleniyor.

2021-2022 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamasına göre;

Okullar 6 Eylül’de başlayacak olup, ilk dönemi 21 Ocak 2022 Cuma günü son bulacak.

İlkokul birinci sınıflarda ise uyum eğitimi adı verilen eğitimlerin 31 Ağustos 2021’de başlaması bekleniyor.

Takvim şimdilik bu şekilde düşünülüyor. Değişimler pandemiye göre yaşanabilir veya yaşanmayabilir. Netleşmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvim açıklamasını bekleyeceğiz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et