Yaz Etkinlik Kursları Açılıyor, Haydi Çocuklar Kursa!

Yaz Etkinlik Kursları – MEB bu yıl yeni bir yaz programı başlattı. Matematik, İngilizce, bilim ve sanat alanlarında 3 kurs programı, 6-18 yaş öğrencilerin akran ve arkadaşlarıyla bir arada eğlenip öğrenmeleri amacıyla da 14 farklı kurs programı açacak.

14 farklı alan, meb.gov.tr’de yayınlanan habere göre, kurs programı, spor etkinlikleri, halk oyunları, müzik ve gösteri etkinlikleri, görsel sanatlar etkinlikleri, kişisel gelişim, geleneksel çocuk oyunları, yabancı dil, oryantiring, robotik kodlama, eğlenceli bilimsel deneyler, çocuklar için felsefe, model uçak yapımı, bilgisayar etkinlikleri ve mutfak sanatları alanlarından oluşuyor.

Yaz tatilinde matematik, İngilizce ve özel yetenekli öğrencilerin eğitimine destek verilen bilim ve sanat merkezlerinde (BİLSEM) açılacak bilim ve sanat yaz okullarının yanı sıra öğrencilerin yaz tatilinde daha verimli ve etkin zaman geçirebilmeleri amacıyla yaz etkinlikleri kursları düzenlenecek.

Öğrenme etkinliklerini öğretmenler verecek

Yaz etkinlik kursları, konularına göre öğretmenler, usta öğreticiler ve antrenörlük belgesi sahibi eğiticiler tarafından verilecek.

Öğrenciler tarafından seçilen her etkinlik, günde en fazla 6 ders saati olacak şekilde 60 ders saati olarak uygulanacak. Kurslara 6-18 yaş grubunda örgün veya açık öğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler başvuru yapabilecek. 14 başlık altında açılacak kurslar, öğrencilerin yaş gruplarına göre seçilerek uygulanacak.

Yaz tatili boyunca sürekli açık olacak kurslara, okullar ve halk eğitim merkezi üzerinden başvuru yapılabilecek.

Kaynak: MEB

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et