Yarın okul var mı? 11 Ekim’de okul olacak mı? Açıklama geldi

Bugün akşam saatlerinde okullara ara verileceğine dair iddialar medyada ve bazı sosyal medya kanallarında yer aldı. Vaka sayılarının artmasının ardından okullara ara verileceğine dair bir takım iddialar bu gece itibari ile dillendirilmeye başladı. İddialar öyle yayıldı ki 11 Ekim’de okul var mı? sorusu dillere düştü. Bu konuda net açıklama geldi.

11 EKİM’DE OKUL OLACAK MI?

Okullar kapanacak iddiasının üzerine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den açıklama gelmek zorunda kaldı. Bakan Özer, okullarda kapanma olacağına dair iddiaların gerçek olmadığını söyledi.

Konu ile ilgili açıklamasında Özer;

“Okullarımızı kapatmayı düşünmüyoruz. Yeni devreye aldığımız sistemde hiçbir sorun yok. Okullar değil, sınıflar karantinaya alınıyor. Hiçbir okulumuzda sorun yok” ifadelerini kullandı. Bakan Özer ayrıca negatife düşme sayısının her geçen gün arttığını, daha az sınıfın karantinaya alınmaya başladığını ve bu nedenle okullarda durumun her geçen gün daha iyiye gittiğini iddia etti.

Yani 11 Ekim Pazartesi günü okul olacak. Okullarda eğitime yarın da kaldığı yerden yüz yüze devam edecek.

UZMANLARDAN GRİP UYARISI

Okullarda sorun olmasa bile artan vaka sayılarının yanı sıra soğuk havaların gelmesi ile birlikte okullarda koronavirüs kaynaklı veya başka kaynaklardan gelen hastalığın da artabileceği söyleniyor. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın iddiasına göre bu yıl, normalde çok görülmeyen virüslerin artacak. Ayrıca uzmanlar Ekim ortasından sonra grip vakalarının okullarda yayılacağını ve grip olanların sayısının artacağı yönünde görüş bildiriyor.

 

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et