Yardımcı Ders Kitapları Masalarda Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı uzun süredir öğrencilere ders kaynakları dışında yardımcı ders kitapları noktasında da destek oluyor. Öğrencilerin derslerindeki gelişimine büyük özen gösteren bakanlık, yeni kararını da duyurdu. Kararda yeni ders yılının başında tıpkı ders kitaplarında olduğu gibi yardımcı ders kitaplarının masalara konmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı, yardımcı ders kitapları ile ilgili yaptığı açıklamada öğrencilerin ders konularını pekiştirmesi, uzaktan eğitim sürecindeki kayıpların telafisi için yardımcı kaynak paketinin her ay “yardimcikaynaklar.meb.gov.tr” adresinden yayınlanmaya devam edeceğini bildirdi.

Yardımcı Ders Kitapları

Yardımcı Ders Kitapları Masalarda Olacak

Bu desteğin iyice pekiştirileceği bilgisi ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den geldi. Yardımcı ders kitaplarının her yıl ilk dersten itibaren masalarda hazır olacağını söyleyen Bakan Özer;

“Öğrencilerimizin ücretsiz ders kitaplarının yanı sıra okula başladıkları ilk gün sıralarında yardımcı kaynakları da bulmaları için tüm çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah gelecek eğitim öğretim yılı itibarıyla tüm öğrencilerimiz okula başlamalarının heyecanını yaşadıkları ilk gün yardımcı kaynaklarını da sıralarında bulacaklar. Bu süreç başarılı bir şekilde ilerliyor. Salgın sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek ve sınav sürecindeki öğrencilerimizi desteklemek için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

100 Milyon Yardımcı Kaynak

Bu kapsamda 81 ildeki tüm okullara 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nda yardımcı kaynak verilmesi için 100 milyon yardımcı ders kitabının götürüleceğini söyleyen Bakan Özer, tüm eğitim kademeleri için 85 ayrı yardımcı kaynak olacağının altını çizdi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et