Web sitesini en etkili kullanan devlet okulu açıklandı

Modern çağ ile birlikte okullar da teknolojiye entegre olmaya devam ediyor. Özellikle internet teknolojisinin önemi pandemi sürecinde karşımıza çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı da her geçen gün kendi bünyesindeki okulların teknolojiye entegrasyonuna daha çok önem verir oldu. Son olarak bu konuda bir yarışma düzenleyen Milli Eğitim Bakanlığı, ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler arasında bir yarışma düzenledi.

Yarışmanın sonunda internet sitesini en etkin kullanan okul Samsun İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (İMTAL) oldu. 52 bin okul arasında birinci olan İMTAL Müdürü Hakan Sarıözkan;

“Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenen kriterler kapsamında okulların web sitelerine her gün 5 haber, 3 duyuru konulması, özgün çalışmaların paylaşılması isteniyordu. Okul olarak ekip ruhuyla çalıştık. Hem öğretmenlerimiz hem öğrencilerimiz ve idarecilerimizin gayretleriyle Türkiye genelinde birinci olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SAMSUN’DA İYİYE GİDİŞ

İMTAL’in başarısına ek olarak Samsun’da da il genelinde bir iyiye gidiş söz konusu. Geçtiğimiz yıl yapılan sıralamada 57. olan Samsun bu yıl 37. sıraya yükseldi. Bu konuda da açıklama yapan İMTAL Müdürü Hakan Sarıözkan;

“Okulumuzun başarısıyla bu sıralamayı 35’inciliğe taşıdık. Gelecek yıl için daha tecrübeli ve bilgiliyiz. Gelecek yılın da birincisi olmak için daha çok gayret ve çalışma içinde olacağız. Bu çalışma ile okulumuzun tanınırlığı ve başarısı da arttı.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et