Velilere ilk yardım eğitimi geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ilk yardım eğitimi konusuna daha çok önem vermeye başladı. Deprem, sel, yangın gibi felaketlerle sık yüzleşmek zorunda kalan Türkiye’de ilk yardım konusunda eğitim paydaşlarının bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi çalışmaları sürüyor. Binlerce öğretmeni ilk yardım eğitimi ile tanıştıran bakanlık artık velilere ilk yardım eğitimi getireceğini belirtti.

2022 bitmeden 100 bin öğretmenin ilk yardım eğitimi almasını amaçladıklarını söyleyen Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin de afetlerde görev alması için bu eğitimlere eğildiklerini açıkladı. Eğitimler özellikle anasınıfı, anaokulu, özel eğitim okulları gibi yerlerde yoğun verildiği biliniyor.

VELİLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLECEK

Öğretmenlere verilen ilk yardımı bilinçlendirmesi ile ilgili konuşan Bakan Özer, programın son derece başarılı olduğunu söylerken, kapsamını da genişletmeye hazır olduklarını belirtti. Bu nedenle yakın zamanda velilerin de ilk yardım eğitimi vermek için hazırlık yaptıklarını belirten Özer, bu eğitimler sonucunda sertifika verileceğinin de altını çizdi.

Velilere ilk yardım eğitimi

AMAÇ ÖĞRENCİLERİ BİLİNÇLENDİRMEK

Gerek öğretmenlere, gerek velilere verilen ve verilecek olan ilk yardım eğitiminin birincil amacı öğrencileri afetlerde veya sağlık problemlerinde ani ve acil yardım edebilecek şekilde bilinçlendirmek. Türkiye’deki en büyük sorunlardan birinin halkın ilk yardım konusunda bilinçsiz olmasının farkında olan Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde bu konuya daha çok eğilecek gibi görünüyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et