Uzman Öğretmenlik Videoları Nereden İzlenir? ÖBA Uzman Öğretmen Girişi

Uzman Öğretmenlik için süreç başladı. Mesleğe gönül vermiş ve bu alanda yıllardır emek vermiş milyonlarca eğitimci uzman öğretmen olmak için eğitim almak istiyor. Eğitimlerin başlamasının ardından uzman öğretmenlik videoları ile bu zorlu sınav öncesi eğitimlerini tamamlamak isteyenler ÖBA’da birleşiyor.

Uzman öğretmenlik videoları ÖBA’dan izleniyor. Öğretmen Bilişim Ağı sayesinde öğretmenler online olarak, oturdukları yerden ve evlerinden uzman öğretmenlik eğitim programını alabiliyorlar.

ÖBA UZMAN ÖĞRETMEN EĞİTİM GİRİŞİ

Bu portaldan eğitim almak isteyenler ÖBA girişi yapmak zorunda. Bunun için;

www.oba.gov.tr adresine gidip, MEBBİS veya e-Devlet bilgileri ile giriş yaptıktan sonra portal üzerinden eğitim videolarını izleyebilirler.

Öğretmenlerin bu videoları izlemesi ve eğitimlerini tamamlaması zorunlu tutulmuş durumda.

Portalda şu an 180 adet video ve 70 saatlik eğitim söz konusu. İzlenen her videonun solunda bulunan ikon video başlatıldığında turuncu, tamamlandığında ise yeşil renkli olmaktadır.

Uzman Öğretmenlik Videoları

UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

70 saatlik bu eğitimi başarıyla tamamlayan uzman öğretmen adayları 19 Kasım 2022’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan uzman öğretmenlik sınavında ter dökecekler.

Sonuçların ise Aralık 2022’de açıklanacağı belirtildi.

Yani 2023 yılında yüz binlerce öğretmen ‘uzman’ olarak giriş yapacak. Bu durum maaşlara da yansıyacak. Ocak’ta gelecek zammın üstüne 1000 TL tutarında bir maaş artışı söz konusu olacak.

Eğitimlerin her yaz yenilenmesi ve yeni hak kazanan öğretmenler ile birlikte sürecin baştan alınması bekleniyor.

 

Bir Cevap YazınCevabı iptal et