Usta öğretici özlük hakları iyileştirilecek mi? Bakan Özer açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer‘e bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) görüşmelerinde, muhalefet milletvekilleri tarafından önemli bir soru soruldu. Başta Halk Eğitim Merkezleri olmak üzere MEB’e bağlı bazı kurumlarda ağır çalışma şartları altında çalışan usta öğreticiler önergenin konusuydu. Usta öğretici özlük hakları açısından MEB’e bağlı birimlerin en dezavantajlı çalışanları.

Bugün soru önergesinde, Milli Eğitim Bakanı Özer’in cevaplaması isteği ile, usta öğretici özlük hakları iyileştirilecek mi? sorusu yöneltildi. Bakan Özer bu önemli soruyu yanıtsız bırakmadı.

USTA ÖĞRETİCİ SORUSUNA CEVAP

Milli Eğitim Bakanı Özer, soru önergesi cevabında ilk olarak ücretlere değindi. Usta öğreticilerin ücretlerinin görev aldıkları sürelere göre ek ders üzerinden ücretlendirilmeye devam edeceklerini söyleyen Özer, ücret iyileştirmesi için herhangi bir yasal dayanaklarının bulunmadığını söyledi.

Usta öğreticilerin eğitim verdikleri kursların da niteliklerinin arttırılacağını söyleyen Özer, bu konuda yeni herhangi bir düzenleme olduğunu söylemedi. Buradan da, usta öğreticilerin özlük haklarıyla ilgili bir çalışma olmadığı sonucunu da çıkarabiliyoruz.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et