Usta Öğretici Maaşı 2022 ne kadar oldu?

Kadrolu, sözleşmeli ve ücreti öğretmen maaşlarının belli olduğu gün merak edilen maaşlar arasında Usta Öğretici Maaşı da yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli kuruluşlar başta olmak üzere eğitim merkezlerinde çalışan Usta Öğretici Maaşı 2022 için merak konusu. Belge alarak yapılan usta öğreticilik diğer öğretmen grupları gibi maaşa tabi olarak çalışıyor.

Usta Öğretici Maaşı 2022

Usta öğreticiler eğitim verdikleri yerde günde 8 saat, haftada 40 saate kadar ders verebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmiş olan usta öğretici belgesine sahip olanlar şimdilerde merakla usta öğretici maaşı ne kadar oldu sorusuna yanıt arıyorlar.

EK DERS ÜZERİNDEN VERİLİYOR

Ücretli usta öğretici olarak çeşitli kurumlarda çalışanlar maaşlarını o yılın 6 aylık tutarlarında belirlenmiş ek ders ücreti üzerinden alıyorlar. Örneğin 2021 yılının Ocak-Haziran ayı geçerli ek ders tutarı 19.55 TL olarak belirlenmişti.

Usta Öğretici Maaşı 2022 yılında gelen zam ile birlikte ek ders ücretleri de zamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı henüz net tutarı açıklamamış olsa da, ek derslerin 27 TL’ye yükselmesi bekleniyor.

USTA ÖĞRETİCİ MAAŞI 2022

Bu şekilde haftada 40 saat derse giren bir usta öğreticinin de alacağı zam belli oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı hesaplaması henüz gelmese de, ilk açıklanan tutarlara göre maaşın 1.100 TL civarı olması bekleniyor.

Söz konusu hesaplama şimdilik küsuratlar hariçtir. Zam netleştiğinde Yeni Eğitim olarak sizlere son dakika duyuracağız.

Son dakika açıklaması yapan MEB, tüm ek ders ücretlerini açıkladı.

Saat başı ek ders ücreti tablodaki gibi oldu. Ek ders ücretinizi girdiğiniz ders saati ile çarpıp aylık maaşınızı hesap edebilirsiniz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et