Ünlü gazeteci açıkladı: Ziya Selçuk ilkokulların açılmasını isteyecek!

Tam kapanma döneminde öğrencilerin tümden uzaktan eğitime dönmesinin ardından, 17 Mayıs’ta İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile 8 ve 12.sınıflarda eğitim yüz yüze başladı. Fakat 8 ve 12. sınıflar dışındaki tüm eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sürüyor. Özellikle ilkokullarda büyük eğitim açıklarının yaşanması velileri ve eğitimcileri üzüyor. 1 Haziran’da ikinci kademe normalleşme başlayacak. Nerelerin ikinci kademede açılacağı bugün belli olacak. Kararları almak için toplanacak olan kabineye Ziya Selçuk’un ilkokulları açma teklifi ile geleceği iddia edildi.

İLGİLİ HABER: TELAFİ EĞİTİMİ NASIL OLACAK? TIKLA-OKU

İddia sahibi Habertürk yazarı Nagehan Alçı. Alçı, bugünkü yazısında Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un kabinede ilkokulları açma teklifini ileteceğini belirtti. Önemli bir yazı kaleme alan alçı; “Yalvarıyorum bu teklifi kabul edin” diyerek okulların açılmasının öneminden bahsetti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplantıda iilkokulları tam zamanlı açmayı teklif edecek. Bu, önümüzdeki son şans’ diyen Alçı, kabine üyelerinin bu teklifi kesinlikle kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Oteller açıkken okulların kapalı olmasının haksızlık olduğundan bahseden Alçı; “Kabinenin tüm üyeleri, özellikle Sayın Fahrettin Koca’ya yalvarıyorum: Sayın Selçuk’un bu önerisini kabul edin. Artık çocukları evde tutma ısrarınızdan vazgeçin. Okulların kapalı kalması yarardan çok zarar veriyor. Bu ülkenin geleceğini kaybediyoruz.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et