Üniversitelerin yaz okullarına katılacaklar dikkat: YÖK önce karar aldı sonra değiştirdi

Üniversitelerin 2021-2022 Öğretim Yılı için açılması beklenirken, üniversitelerde yaz okulu ile ilgili önemli bir karar gemiştii. Üniversitelere seslenen YÖK, bu süreçte yapılacak yaz okullarında ‘uzaktan eğitim’ olmamasını istemişti. Fakat sonradan bu kararı değiştirdi.

YÖK’ten üniversitelere giden yazı şu şekildeydi;

“Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020-2021 yaz okulu eğitiminin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması teklifleri 07.07.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenmiş olup 2020-2021 yaz okulu eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması uygun görülmemiştir

YÖK KARARDAN DÖNDÜ

Fakat daha sonra YÖK’ten gelen açıklamada bu karardan dönüldüğü aktarıldı. Acele kodu ile yeni karar alan YÖK, bu yaz okulu için üniversitelere uzaktan eğitim yapabilme yetkisi verdi.

YÖK’ün yeni yazısı şu şekilde oldu;

“13.07.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; yükseköğretim kurumlarımız tarafından yaz öğretimi akademik takvimin belirlenerek ilan edildiği ve bazı üniversitelerde yaz öğretimi eğitimlerinin başlamış olduğu dikkate alınarak 07.07.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında alınan yaz öğretimi eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmaması hususundaki kararın bu seneye mahsus olarak uygulanmaması, 2021-2022 eğitim öğretim yılı yaz öğretiminden itibaren uygulanmaya başlanması uygun görülmüştür.”

Bir Cevap YazınCevabı iptal et