Üniversitelere yeni bir bölüm geldi: Seçen için avantajlı

Türkiye’nin son yıllarda yöneldiği konulardan biri ‘İslami finans‘. Batı modelinden farklı olan bu türe yöneliş ile birlikte alanda eğitim ihtiyacı oluştu. Bu eğitim ihtiyacının karşılanması için ilk kez ‘İslam İktisadi ve Finans Bölümü‘ kuruldu. Bölüm lisans programlarından biri olacak.

Sakarya Üniversitesi bünyesinde açılan bölüme dair duyuru Resmi Gazete’de yayınlandı. Bölüm bu yıl yapılacak YKS sonrası öğrenci almaya başlayacak.

Bölümün önümüzdeki yıl daha çok üniversitede açılması bekleniyor.

AVANTAJLARI

İlk kez böyle bir bölüm açılması, ilk öğrencileri için de avantajlar sunacak. Türkiye’de sayısı giderek artan faizsiz bankacılık, katılım bankacılığı, katılım sigortacılığı şirketlerinde bulunan eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik önemli bir adım olacak bu bölüm öğrencilerine burada iş bulma avantajı sunacak.

Ayrıca Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan  İslam Ekonomisi ve Finansı Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEFAM) tarafından düzenlenen çalışma ve çalıştaylar söz konusu alan ile ilgili üniversiteye büyük bir deneyim kazandırdı. Bu da üniversitenin İslam İktisadı alanında büyük bir deneyim sahibi olmasına neden oldu.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et