Üniversiteler ikinci dönem kapanır mı? Şok gelişmeler

Ülkemizde bu yıl eğitimin devamı için hem MEB, hem de YÖK büyük çaba sarf ediyor. İlköğretimden üniversite düzeyine kadar ilk dönem başarı ile idare edildi. Fakat dünyayı kasıp kavuran Omicron, Delta gibi varyantlarla vaka sayıları bir anda rekor üstüne rekor kırmaya başlayınca işler değişir oldu. Bazı üniversitelerin ikinci dönem online eğitim kararı alması nedeniyle öğrenciler arasında üniversiteler ikinci dönem kapanır mı? sorusu başladı.

İTÜ ONLİNE EĞİTİME DÖNMEDİ

Öte yandan bugün bazı haber kanallarında İstanbul Teknik Üniversitesi, yani İTÜ’nin online eğitime döneceği iddiaları yer aldı. İkinci dönem için ortaya atılan bu iddia şimdilik gerçek değil. Henüz İTÜ’den bu yönde karar çıkmadı. Üniversiteler ikinci dönem kapanır mı? sorusu sadece Hacettepe için geçerli değil.

üniversiteler ikinci dönem

AMA KAPANACAK ÜNİVERSİTELER VAR

İTÜ’den bu yönde karar gelmiş durumda değil. Fakat bir kaç üniversite şimdiden ikinci dönem online eğitim kararı aldı. Üniversitelerin bu yönde karar alıyor olması öğrencilerin endişesini başlattı.

Koç Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi bir sonraki sınavları ile ikinci dönem tüm eğitim ve sınavlarını uzaktan yapma kararı almış durumda.

HACETTEPE ÜNİVERSİTE ONLİNE EĞİTİM KARARI GELECEK Mİ?

Bu gelişmeler üzerine Ankara’daki Hacettepe Üniversitesi öğrencileri de ‘Hibrit Eğitim İstiyoruz’ kampanyasına başladılar. Öğrenciler kalabalık sınıf ortamlarında virüsün yeniden yayılacağı görüşlerini üniversiteye aktarıyor.

Keza Maltepe Üniversitesi öğrenciler de Change.Org üzerinden kampanya başlatmış durumda.

Arka arkaya bir çok üniversite öğrencisi kendi okulları için bu tür taleplerde bulunmaya başladı. Üniversitelerin ikinci dönem online eğitime dönme ihtimali ciddileşmeye başladı. Şimdi gözler YÖK’ün vereceği kararda.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et