Üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak? Açıklandı

Üniversitelerin açılması için hem Sağlık Bakanlığı, hem de Yüksek Öğretim Kurumu tarafından öne sürülen ilk şart aşılama. Aşılama takviminin devamı ve üniversiteye gelen herkesin aşılanması, bu kalabalık ortamlarda bulaş riskinin oluşmaması için büyük önem arz ediyor. Bu nedenle harekete geçen Sağlık Bakanlığı’ndan tüm üniversite öğrencileri için müjde geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversite öğrencilerinin tamamının 13 Eylül 2021 tarihinden önce aşılanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kapanma sonrası yapılan kabine toplantısının ardından ülke genelinde tüm üniversitelerin 13 Eylül 2021’de açılacağını ilan etmişti. Bu nedenle gözler Sağlık Bakanlığı’na çevrilmişti. Üniversitedeki öğretmen ve personellerin yakın zamanda aşılanacağı sözü verilmişti. Bunun ardından öğrencilere de geçileceğinin bilgisi verildi.

13 EYLÜL’DEN ÖNCE OLACAKLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre, üniversite öğrencilerinin tamamı 13 Eylül 2021’den önce aşılanacak. Bakan Koca konuya dair açıklamasında;

“Öğrenciler de aşılanınca yüz yüze eğitime başlarız tabii. Üniversite nüfusunun ezici çoğunluğu onlar” demesi üzerine açıklama yaptı. Bakan Koca, takipçisine verdiği cevapta “Cem Bey, merak etmeyin 13 Eylül’den önce üniversite öğrencilerimiz de aşılarını olacak. Artık salgın ülkemizin gündeminden çıkacak. Siz de destek olun” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et