Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu başlıyor

Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu (UPUES) geleneksel hale getirilmek üzere Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliği ile ilk kez yapılacak.

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği organizasyon ülkemizde ve uluslararası platformda yapılan örnek projelerin ve öğretim uygulamalarının sonuçlarının eğitim camiası ile paylaşılması, yaygınlaştırılması, öğretmenlerin ve akademisyenlerin proje bilgi ve deneyimlerinin paydaşlara aktarılmasının sağlanması amacıyla yapılacak.

Bu kapsamda; Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, yerel kalkınma ajansları, Bakanlıklar ve diğer kurum ve kuruluşlarca desteklenen projeler, yerel projeler ile okullarda gerçekleştirilmiş örnek öğretim uygulamalarının sempozyumda bildiri olarak sunumu gerçekleştirilebilecektir. Farklı yıllarda bu temalardan bir ya da birkaçı o yılın sempozyum teması olarak belirlenebilecektir.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek “I. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu” Erasmus ve eTwinning projelerini tema olarak belirlemiştir. Bu kapsamda, okullarda uygulanıp tamamlanmış olan eTwinning ve tüm platformlarda yapılan Erasmus projeleri kongrede bilimsel bildiri olarak sunulabilecektir. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu (UPUES 2021) Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliği, Konya Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 1-4 Nisan 2021 tarihleri arasında çevrim içi (online) olarak düzenlenecektir.

Sempozyuma 01.01.2018 ve sonrasında Ulusal Destek Servisince onaylanmış eTwinning projeleri ile başvurulabilecektir.

Sempozyuma tam metin gönderimi, 10.02.2021 tarihinde başlayıp 14.03.2021 tarihine kadar sürecektir. Hakem değerlendirme sürecinden geçtikten sonra kabul edilip sempozyumda sunulan bildirilerin tam metinleri “I. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu” tam metin kitabında fiziki ve elektronik olarak yayımlanacaktır.

Sunum ve tam metin dili TÜRKÇE ve İNGİLİZCE’dir

1 Nisan’da başlayacak sempozyum 4 Nisan’da sona erecek. Pandemi nedeniyle ilki online yapılacak olan EUPUES 2021’e katılımlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et