Ücretli Usta Öğretici nedir? Kimler başvurabilir? Hangi illerde başvuru var?

Ustalık , üniversitelerin içinde bağlı olarak 18′ tayin olarak , ancak Milli Eğitim atamalarında yer bulamamış. Özellikle MEB eğitim ücretli olarak çalışmak isteyenler için güzel haberler. Bazı illerimizde ücretli usta başvuruları açılmaya başladı. Peki ücretli usta öğretmenlik nedir? Kimler ücretli usta öğretici olabilir mi?

ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ NEDİR?

Ücretli Usta Öğretici, bir ücretli öğretmen e benzer. Ancak oyun alanları okulları değil, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu gibi yerlerdir. Bu tür sınıflarda görevlendirilen usta öğretmenler, için o yıl eklenebilirler . Bu şekilde de usta öğretmenlere benzemiyorlar.

KİMLER ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ OLABİLİRLER?

Bu net bir cevap bulunmamaktadır. Ücretli usta öğretmenler olmak isteyenlerin ilk olarak bu belgeyi almaları gerekiyor. Bazı üniversitelerin 4 küçük öğrenci olanlarda bu şart aranmayabiliyor. Ancak ilköğretim ve liseli olup, herhangi bir meslekte ustalaştığı için Ücretli Usta Öğretici olmak isteyenlerden belge soruluyor.

Ücretli Usta Öğretici için İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılan duyuruları takip etmek gerekiyor. Ayrıca bazı belediyeler kendi bünyelerindeki kurslara (Ankara’da BELMEK gibi) ücretli usta öğrenilebilir. kendi sitelerinde oluyor. Bu bir araya getirilmeleri için başvurulması gerekiyor.

ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURUSU AÇAN MEM’LER

Temmuz sonu itibari ile bazı İl Milli Eğitim Müdürlükleri, açık bina usta kurs veya programlarını ilan durumu. Bu uyum güncel liste;

Batman, Kilis, Kütahya, Siirt, Yalova ve Yozgat.

Bu illerin Milli Eğitim Müdürlükleri’nin ilanları mevcuttur. Diğer kayıtlar açılabilir. Bu, kontrol edilebilir bir şekilde kontrol edilebilir bir şekilde kontrol edilebilir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et