Türkiye’deki üniversiteler bu fuarda tanıtılacak

Türkiye’deki üniversiteler başta Afrika ve Ortadoğu olmak üzere bir çok farklı bölgeden öğrencinin dikkatini çekiyor. Her yıl binlerce yabancı uyruklu öğrenci Türkiye’deki üniversitelere kayıt oluyor. Üniversite kaydından önce dünyanın farklı ülkelerinden bir çok öğrenci üniversitelerimizi tanımaya geliyordu. Fakat Covid-19 pandemisi bir çok alanı olduğu gibi bu alanı da doğrudan etkiledi.

YÖK bu açığı kapatmak için önemli bir adım attı. Yarın başlayacak olan sanal fuar ile Türkiye’deki üniversiteler sanal bir fuar ile dünyanın 142 ülkesindeki öğrenciler ile buluşacak. “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021” adı verilen bu etkinlikte üniversitelerin yanı sıra ülkemizin tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında bilgi edinme şansı bulacaklar.

İlk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen bu etkinlik gerek ülke eğitiminin tanıtımı, gerekse de üniversitelerimizin yurt dışı prestiji için son derece etkili oluyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen sanal fuara geçtiğimiz yıl ilgi büyük olmuştu.

YÖK Sanal Fuarı bu yıl 27-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Fuar saatleri sabah 8 akşam 20.00 olacak. Detaylı bilgiye YÖK’ün resmi internet sitesinden ulaşılabilir.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et