Türk Telekom’dan kadınlara özel proje

Çağımızın en önemli eğitim konularından biri olan ‘dijital okuryazarlık’ herkese lazım. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hasebiyle harekete geçen Türk Telekom, kadınların dijital okuryazarlığını geliştirmek amacıyla harekete geçti ve yeni bir proje başlattı.

‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesi ile kadınların dijital okuryazarlığını arttırmak isteyen Türk Telekom dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri alanında 10 bin kadına ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

‘İnternetle Hayat Kolay’ adıyla başlattığı ve 50 bin kişiyi çevrimiçi dünya ile tanıştıran Türk Telekom, ‘Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay‘ ismiyle devam ettiği proje ile iş kurmaya ve kurdukları işleri yaşatmaya çalışan yaklaşık 5 bin kadını dijital pazarlamanın sunduğu fırsatlarla tanıştırdı. Türk Telekom, projenin yeni döneminde kadınların dijital yetkinliklerini geliştirmeye ve ürünlerini çevrim içi kanallardan pazarlamalarına destek oluyor.

BİR ÇOK KURUM PROJEDE

Türk Telekom bu projede yalnız değil. Kadınları dijital alanda yetiştirmeyi hedef edinen Türk Telekom, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği ile ortak çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal;

‘Ülkemizin dijital dönüşümünü hızlandırmak üzere internet okuryazarlığı eğitimleri vererek 2014-2019 yılları arasında yürüttüğümüz ‘İnternetle Hayat Kolay’ projemizi 2019’dan itibaren kadın odağına taşıdık. Başlangıcından bugüne elde ettiğimiz sonuçları değerlendirerek ve toplumumuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yenilediğimiz projemiz sayesinde bu toprakların insanına daha fazla katkı sağlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

Projelerimizle destek verdiğimiz her bir bireyi ailemizin bir parçası olarak görüyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda bu yıl itibarıyla ‘Dijitalde Hayat Kolay’ ismiyle sürdüreceğimiz projemiz ile dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri sunacağımız 10 bin kadına ulaşarak, onların dijital yetkinliklerini geliştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Kadınlarımızın üreten ve ekonomimizin daha aktif oyuncuları haline gelmesi sürdürülebilir bir dünya hedefine de hizmet edecektir.’ ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et