Türk Kızılay’dan ödüllü kısa film yarışması

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Türk Kızılay, son yaptığı duyuruda sanat meraklılarına ve amatör-profesyonel olarak film sanatı ile uğraşanlara önemli bir müjde verdi. Türk Kızılay, ödüllü kısa film yarışması yapacağını duyurdu. Hem resmi sitesinden, hem de sosyal medya hesaplarından duyuru yapan Türk Kızılay, resmi adı ile Türkiye Kızılay Derneği, geleneksel hale getirdiği Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film yarışmasını başlattı. Başvurular 1 Ekim’e kadar alınacak.

Kurumdan gelen duyuruya göre bu yıl ödüllü kısa film yarışması olan Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Yarışması, 1-5 Aralık 2021 tarihlerinde olacak. Başvurular 1 Ekim 2021’de sona erecek. Kısa film çekmeyi sevenler, bu alanda amatör veya profesyonel olanlar 4. kez düzenlenen bu ödüllü yarışmaya katılabilir.

YouTube video player

KIZILAY KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kızılay’dan gelen bilgiye başvurular 1 Ekim’e kadar;

BU ADRESTEN yapılacak. Karşınıza çıkan ekranda 3 seçenekten biri ile yola devam edebilirsiniz.

Başvuru yapacak adaylar temaya uygun kısa film çekmeli. Bu yıl film festivalinin teması;

Dostluk üzerine yaratılmış; insan ile evrenin ilişkisini, doğrudan ya da dolaylı bir şekilde konu edinen her çeşit ve formattaki film, festivalimize başvurabilir. Sekteye uğramış kültürel ve estetik mirasımızla doğru ve sağlam bir ilişki kuran, aynı zamanda yaşadığımız bireyselleşme ve yalnızlaşma çağında dostluk kavramına getirilmiş farklı ve özgün bakış açılarına ihtiyaç var. Dostluğu kısa film dilinde yeniden inşa etmeye aday tüm kısa filmleri festivalimize davet ediyoruz.

ÖDÜLLER

Kurum kendi resmi sitesinde bu yıl yapacağı ödülün miktarına veya türüne dair bir açıklama yapmamış. Resmi sitede yapılan duyuruda ödül dağılımı şu şekilde;

Yarışmada dereceye giren filmler aşağıdaki şekilde ödüllendirileceklerdir:

 

Birincilik Ödülü ve Ödül Heykeli

İkincilik Ödülü ve Ödül Heykeli

Üçüncülük Ödülü ve Ödül Heykeli

Post Prodüksiyon Destek Ödülü

Türk Kızılay Dostluk Ödülü

Bir Cevap YazınCevabı iptal et