Türk Eğitim-Sen marş yarışması başvurusu açıldı! Ödül var

Ödüllü yarışma arayanları sevindirecek haber Türkiye’nin en önde gelen eğitim sendikalarından biri olan Türk Eğitim-Sen tarafından verildi. Türk Eğitim-Sen marş yarışması başladı. Kurum başvuruları kabul ettiğini beyan etti. Kazananlar arasında ödül verilecek ve bunun da törenle verilmesi planlanıyor.

Türk-Eğitim-Sen marş yarışması için detayları duyurdu. Yarışmanın konusundan başvuru yöntemine, ödülden diğer detaylara her bilgi verildi.

TÜRK EĞİTİM-SEN MARŞ YARIŞMASI KONUSU

Kurum tarafından beyan edilen marş yarışmasına dair bilgi şu şekilde;

Türk Eğitim-Sen kararlı, ilkeli ve ahlaklı sendikal mücadelenin adıdır. Her şartta üyesinin ve eğitim çalışanlarının yanında bulunan, tarafı Türkiye’nin, Türk milletinin yanı olan Türk Eğitim Sen 30. Yaşını kutlamaktadır. Bu gurur üyelerimizin, teşkilat mensuplarımızın, bizlere destek veren bütün eğitim çalışanlarınındır. Eğitim çalışanları arasında sendikal bilincin, mücadele ahlakının ve iradenin adı olmuştur. Türk milletinin bağrından çıkan bu nadide sivil toplum kuruluşu Türk Eğitim Sen’i gelecek yüz yıla ilkelerini muhafaza taşımak hepimiz için önemli bir vazife olarak görülmelidir. Türk Eğitim Sen’in bu güne kadar sürdürdüğü onurlu mücadelesinden yola çıkarak, beslendiği kaynağı, misyonu ve vizyonunu dile getirmek; ahlak, adalet, sevgi, saygı, merhamet, çalışkanlık, irade ve azim gibi hasletleri terennüm ederek Türk Eğitim Senlileri tanımlamak ancak mümkün olabilmektedir. Eğitim çalışanlarının sendikal mücadelesinin yüz akı Türk Eğitim Sen’i ve ilkelerini ihtiva eden Türk Eğitim Sen’in kimliğini ve kurumsal bakış açısını yansıtan bir marş sözü yazılması bu yarışmanın konusudur. Bu kapsamda marş sözü olabilecek şiirler yazılacaktır.

Türk Eğitim-Sen marş yarışması başvurusu açıldı! Ödül var

YARIŞMANIN ŞARTLARI

Sadece Türk Eğitim-Sen’e üyelerin katılabileceği beyan edilen tüm şartlar şu şekilde,

• Yarışma Üyeler, arasında düzenlenecektir. Yarışmaya Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikaların üyeleri ve emeklileri katılabilirler.

• Yarışmaya Seçici Kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.
• Şiirler aruz, hece ya da serbest vezinli olabilir.
• Şiirler daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.
• Yarışmaya en fazla üç (3) şiirle katılmak mümkündür.
• Yarışmaya eser gönderebilmek için http://www.tesyarisma.org adresinden kayıt olmak, kaydın cep telefonuna ya da elektronik posta adresine gelecek kodun ilgili alana girilmesi ile onay verilerek doğrulanması gereklidir.
• Kişisel verilerin korunması ile ilgili tüm tedbirler alınacak olup, yarışma süreci bittikten sonra bilgiler resen imha edilecektir.
• Kayıt olurken eser sahibi mutlaka kendisine bir rumuz belirlemelidir. En fazla 5 (beş) harf ve 3 (üç) rakamdan oluşan bir rumuz kullanılacaktır.
• Yarışmaya gönderilecek eserler; sağ, sol ve sayfa altında 2,5 cm sayfa üstünde de 3 cm boşluk bırakılarak Microsoft Word ortamında yazılmalıdır.
• Yarışmaya gönderilecek şiirler A4 sayfasında, Arial 12 punto, 1,5 satır aralığı ile bilgisayarda yazılacaktır ve iki (2) sayfayı geçmeyecektir.
• Her şiirde mutlaka metinde anlatılan duygu ve düşünceye uygun bir başlık olmalıdır.
• Yarışmaya katılan kişiler, eserlerinin –kullanım hakkı kendilerinde olmak ve kendilerinden izin almak şartıyla- Türk Eğitim-Sen tarafından yayın organlarında yayınlanabileceğini, yapacağı çalışmalarda kullanabileceğini ve bu şartname hükümlerini aynen kabul etmiş sayılırlar. Bunun için yarışmaya eser gönderilirken yayın izin formunun onaylanması gerekmektedir.
• Yarışmada dereceye giren eserlerin Türk Eğitim Sen marşı olarak bestelenmesini yarışmacılar peşin olarak kabul etmiş sayılmaktadır.
• Yarışma ödülü dışında dereceye giren eser sahibine bir telif ödemesi yapılmayacaktır. Ödülünü teslim alırken, düzenlenecek telif devir sözleşmesi imzalanacaktır.
• Şartnamelerde belirtilmeyen hususlarda ve tereddüt halinde Seçici Kurul kararları geçerlidir. • Yarışmaya katılan eserlerden uygun görülenler ile dereceye giren metinler Türk Eğitim-Sen tarafından kitap olarak bastırılabilecektir. • Yarışmaya katılan eser sahipleri bu hükümleri peşinen kabul etmiş sayılmaktadır.

NASIL BAŞVURULACAK?

Yarışmaya başvuru yapmak için;
adresine girip, YARIŞMAYA KATILIM yazan yere tıklayınız.
ÖDÜLLER

Birincilik ödülü: 15 bin TL

İkincilik ödülü: 10 bin TL

Üçüncülük ödülü: 5 bin TL

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et