TRT Çocuk 13 yaşında yeni logo ve yeni yüzle geliyor

Türkiye’nin çocuklara yönelik eğitici ve eğlendirici içerik eksikliğini karşılama amacı ile kurulmuş devlet kanalı TRT Çocuk, başarılı bir 12 yılı geride bırakarak, 13. yaşını kutluyor. 13 yılda birbirinden eğlenceli, birbirinden eğitici ve yer yer fenomen olmuş içerikleri ile televizyona damga vurmuş olan TRT Çocuk, 13. yaşında yeni logo ve yeni yüzle yayın hayatına devam ediyor.

TRT Çocuk, 13.yaşına özel şu açıklamayı yaptı;

“Pedagojik denetimden geçirilen içerikleri, mobil oyun ve uygulamaları, beyaz perdedeki başarısı, sosyal medyadaki gücü ve okurlarının ellerinden düşürmediği dergisiyle daima çocukların sevgisini kazandık.”

1 Kasım 2008’de yayın hayatına başlayan kanal birbirinden farklı içerik, geniş çizgi film ve program yelpazesi ile birlikte hem ailelerin güvenle çocuklarını ekrana geçirebildiği, hem de öğretmenlerin zaman zaman kılavuz aldığı bir kanal olma özelliği taşıdı.

YENİ YÜZLER YENİ LOGO

13. yılına özel açıklamasında “Z Takımı”, “Bulmaca Kulesi”, “Aslan”, “Doru”, “Pırıl”, “Kaptan Pengu ve Arkadaşları”, “Maysa ve Bulut”, “Elif ve Arkadaşları”, “Doğa Dedektifleri Ege ile Gaga” ve “Erdem” isimli çizgi filmlerin yeni serüvenleriyle TRT Çocuk ekranında olacağını belirten kanal yönetimi, yeni logoyu da tanıttı.

TRT Çocuk’un yeni logosu şöyle;

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et