Telafi eğitimleri liseliler için ayrı olacak

Telafi eğitimleri başlıyor. Kabineden okulların açılması ile ilgili beklenen karar çıktı. 1 Haziran’da tüm ilkokullar, 7 Haziran’da ise tüm ortaokul ve liseler haftada 2 gün açılacak. Bu esnada MEB tarafından hazırlanan telafi eğitimi programı da işletilmeye başlanacak. “Telafide ben de varım” adlı eğitimin detayları gün geçtikçe belli olmaya başladı. Program tanıtımı yapıldı. Tanıtımda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından bir konuşma yapıldı.

Bakan Selçuk telafi eğitiminde yaptığı duyuruda;

“Farklı destek mekanizmalarımızla sizlere en nitelikli şekilde ulaşmaya çalışsak da eğitimin uzaktan gerçekleşmesi öğrenci eğitmen ve aileler için bir takım sınırlıklar doğurdu, bunun farkındayız.

Biz bunları belirlemek için araştırmalar yaptık. Elbette kanıta dayalı olarak farklı öğrencilerde telafi eğitimine ihtiyaç olduğunu tespit ettik.

Bir telafi programıyla salgının eğitime yansıyan olumsuzluklarını hep birlikte bertaraf etmek fırsat adaleti ilkemiz doğrultusunda, öğrencilerimizi desteklemek istiyoruz.

UDEP adını verdiğimiz ulusal destekleme programını da tam bu nedenle hazırladık. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılını 2 Temmuz cuma günü sonlandırıyoruz.” dedi.

LİSELERE ÖZEL TELAFİ PROGRAMI

Bakan Ziya Selçuk’un açıkladığı bilgilere göre ilkokul ve liseler için ayrı ayrı telafi programları uygulanacak. Telafi programının detayları ilerleyen günlerde MEB tarafından duyurulacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et