Telafi eğitimine katılım zorunlu mu olacak? Telafi eğitimi ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, uzun zamandır pandemi nedeniyle kapalı olan okullar için harekete geçti ve telafi eğitimi programı hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından aktarılan bilgilere göre okullarda eğitim kaybını telafi etmek için ‘telafi eğitimi’ devreye girecek. Peki telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Telafi eğitimine katılım zorunlu mu olacak?

Telafi eğitiminin olacağı Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından;

“Eğitimde telafi uygulamasına hazırız. Büyük ve kapsamlı bir telafi süreciyle; akademik, sosyal duygusal ve fiziksel alanda olumsuz etkileri ortadan kaldıracağız. Haziran ayı itibarıyla başlayacağımız çalışmalar 2021-2022 eğitim yılını da kapsayacak” 

ifadeleri ile duyuruldu.

SONY DSC

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Telafi eğitimleri tüm MEB’e bağlı tüm okul türleri için Haziran ayında başlayacak. Bazı eğitimciler telafi eğitimlerinin Haziran ortasında başlayacağını söylüyor. Bu eğitimler ile birlikte pandemide yaşanan eğitim kayıpları telafi edilecek. Ağırlıklı olarak ortaokul ve lise öğrencilerinin bu eğitimlere alınması bekleniyor.

TELAFİ EĞİTİMİ ZORUNLU MU OLACAK?

Telafi eğitimlerinin zorunlu değil. isteğe bağlı olması bekleniyor. Söz konusu eğitimlerin haftanın her gün olması mümkün görünmüyor. Bunun yerine haftanın belirli günlerinde, belki hafta sonları da dahil edilerek telafi eğitimi verilmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et