Telafi eğitiminde ücretli öğretmenler olacak mı?

18 Haziran’da karnelerin verilmesinin ardından, 21 Haziran-2 Temmuz arasında telafi eğitimi için öğrenci başvuruları alınacak. 5 Temmuz’da başlayacak olan telafi eğitimi 31 Ağustos’a kadar sürecek. Bu süreçte bir çok öğretmen de telafi eğitiminde yer alacak. Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin re’sen telafi eğitimine katılması düşünülüyor. Fakat ücretli öğretmenlerin durumu soru işareti. Ücretli öğretmenler telafi eğitimine katılacak mı? sorusu binlerce kişi tarafından soruluyor.

Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ömer İnan’dan açıklama geldi. 5 Temmuz’da telafi eğitiminin başlayacağını söyleyen İnan, bu süreçte öğretmenlerin tamamının ders saati üzerinden ücretlendirileceğini söyledi. Yani bu süreçte ücretli öğretmenler de telafi eğitimi içerisinde yer alacak.

İnan konu ile ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada;

“Telafi programımızın ‘yaz dönemi’ kapsamında, isteyen öğretmen ve öğrencilerimize, ikamet veya tatil adreslerinde; sanatsal, sportif ve kültürel etkinlikler için imkanlar oluşturuyoruz. Öğretmenlerimiz, bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabileceklerdir” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et