Telafi Eğitimi öğretmen başvurusu nasıl yapılır? MEBBİS telafide ben de varım başvurusu

Telafi Eğitimi için sayılı günler kaldı. 18 Haziran’da karnelerin verilmesinin ardından yüz yüze eğitim 2 Temmuz’a kadar normal seyrinde sürecek. 5 Temmuz’da ise bu yıla özel bir uygulama olan Telafi Eğitimi başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Telafide Ben de Varım ismi ile ortaya çıkardığı bu dönem 5 Temmuz’da başlayıp, 31 Ağustos’ta bitecek. Eğitimlere katılım hem öğrenciler, hem de öğretmenler için gönüllü olacak.

Gönüllü olarak eğitime katılan öğretmenler eğitimler boyunca her ders için ek ders ücreti alacaklar. Bu da öğretmenler için güzel bir ek gelir kaynağı olacak. Hal böyle olunca yaz tatilini bu işe vermek isteyen öğretmenler telafi eğitimi öğretmen başvurusu için arama yapıyor.

TELAFİDE BEN DE VARIM ÖĞRETMEN BAŞVURUSU

Telafi Eğitimi için başvuru yapacak öğretmenler ilk olarak MEBBİS sistemine bilgileri ile giriş yapmalıdır.

https://mebbisyd.meb.gov.tr/

mebbis

MEBBİS girişi yaptıktan sonra sol kısımdaki ‘başvuru işlemleri’ sekmesine tıklayın. Karşınıza telafide ben de varım yazısı çıkacaktır. Ardından Faaliyet Görev Başvuruları sekmesine tıklayıp, ilgili faaliyet seçilecek ve başvuru yapılacak.

Başvuru ekranının 21 Haziran 2021’den sonra başlaması bekleniyor. Bu nedenle başvuru için 3-4 gün daha mevcut. Başvuru ekranı şimdilik açılmadı.

İLGİLİ HABER: TELAFİDE ÖĞRETMENLER NE KADAR EK DERS ÜCRETİ ALACAK?

Bir Cevap YazınCevabı iptal et