Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Okullar seneye ne zaman açılacak? Ziya Selçuk açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bugün bir kez daha eğitim konularında bilgilendirme için soruları yanıtladı. Gündemdeki telafi eğitimi ve normalleşme sorularına yanıt veren Bakan Selçuk, Milliyet Gazetesi’nden Fatih Çekirge’ye konuştu. Çekirge’nin sorularını yanıtlayan Bakan Selçuk önemli ifadeler kullandı.

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bir süredir üzerine çalıştıkları ve önem verdikleri telafi eğitimi için Haziran’da mutlaka başlayacaklarını ve yüz yüze yapmayı planladıklarını aktardı. Telafi eğitimi için kabineyi beklediklerini söyleyen Bakan Selçuk;

“Bunun kararı kabine toplantısı ve sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle bu hafta başı netleşecek. Tabii Sağlık Bakanlığı’nın ve diğer ilgili bakanlıkların görüşleri de var. Tek başımıza alacağımız bir karar değil.Biz telafi eğitiminin haziran ayı başında başlamasını ve yüz yüze olmasını istiyoruz. Çünkü burada çocukların akademik eğitimlerinin telafisinden çok, onların psikolojik ve fiziksel telafileri bizim için önemli. Akranlarıyla oynamayan, evlere kapanan çocukları özgüvenleri açısından ruhsal olarak geliştirmeliyiz. Bu da yüz yüze olur.”

ifadelerini kullandı.

OKULLAR SENEYE NE ZAMAN AÇILACAK?

Telafi eğitiminin ardından okulların durumunun da netleşeceğini belirten Bakan Selçuk, okulları Eylül gibi açmayı planladıklarını ve bu konuda Eylül 2021’i hedeflediklerini söyledi.

Bakan Selçuk ayrıca karnelerin 3 Temmuz’da verileceğini aktardı.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et