Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? Net tarih belli oldu

Pandemi nedeniyle öğrenci ve öğretmenlerin hayatına bu yıl girecek olgulardan biri telafi eğitimi. Yaşanan eğitim kayıplarını telafi etmek isteyen Milli Eğitim Bakanlığı telafi eğitimi başlatıyor. 15 Şubat’tan sonra kademeli yüz yüze eğitim beklendiği gibi kesintisiz gitmedi. Bu nedenle 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı öncesi öğrencilere hızlı kurslar verilecek. Telafi Eğitimi için başvurular alınacak.

İLGİLİ HABER: LİSELERDE TELAFİ EĞİTİMİ NASIL OLACAK? TIKLA-ÖĞREN

Telafi Eğitimi için başvuruların 21 Haziran 2021 ila 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınması bekleniyor. Eğitimler ise 5 Temmuz’da başlayıp, 31 Ağustos 2021’e kadar devam edecek. Telafi Eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru yapması gerekecek.

TELAFİ EĞİTİMİ PROGRAMI PLANLANDI

Telafi Eğitimi için gereken planlamalar yapıldı. Öğrenciler isteğe bağlı olarak telafi eğitimi alacak. Telafi eğitimi için öğrencileri herhangi bir il, ilçe veya okulda katılım sağlayabilecek.

Telafi eğitimi ile ilgili tüm detaylara https://telafidebendevarim.meb.gov.tr internet sitesinden ulaşılabilecek. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyeler ile ortak çalışacak. Öğrenciler bu bakanlıkların veya belediyelerin tesislerinden yararlanabilecek.

TELAFİ EĞİTİMİ İÇİN YAZ OKULU AÇILACAK

Bu yıl ilköğretime başlayacak olan, fakat pandemiden dolayı okul öncesi eğitim alamamış öğrencilere de müjde geldi. 2021-2022 Eğitiim-Öğretim Yılı öncesi telafi eğitimi için okul öncesi yaz okulu açılacak. Bu hizmetin karneler dağıtıldıktan sonraki hafta başlaması bekleniyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et