Telafi Eğitimi başlıyor: Öğretmenlere ek ders ücreti 140 üzerinden mi verilecek?

Telafi Eğitimi için geri sayım sürüyor. 5 Temmuz’da başlayacak eğitimler 31 Ağustos’a kadar sürecek. Katılım hem öğretmenler, hem de öğrenciler için gönüllülük esasına göre olacak. Katılım sağlayacak öğretmenlere her ders için ek ders ücreti verilecek.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLA: TELAFİ EĞİTİMİNDE ÖĞRETMENLER KAÇ LİRA EK DERS ÜCRETİ ALACAK?

Ek ders ücreti ile ilgili önemli bir detay da, ek ders ücreti ile ilgili uygulanacak madde olacak. Gönüllü olarak telafi eğitimine katılacak olan öğretmenlere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 176. maddesi uygulanacak. Söz konusu madde ise;

Bu Kanunun 89 uncu maddesine göre kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına gündüz öğretimi için 140, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00’den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için 150 gösterge rakamının bu Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.”

Telafi eğitimi için öğretmenlere 140 değil, 150 gösterge rakamına göre ödeme yapılacak. Bu da telafi eğitiminde ek ders ücretinin yüzde 7 daha fazla olacağı anlamına geliyor.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et