Teknofest 2021 ne zaman? Bu yıl sürprizlerle dolu olacak

Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji alanındaki en önemli etkinliği Teknofest için geri sayım başladı. Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan Teknofest kapılarını açmak üzere. Türkiye’nin birbirinden farklı ve inovatif yepyeni çalışmaları Teknofest içerisinde yer alacak. Teknofest yine her zaman olduğu gibi İstanbul Atatürk Havalimanı içerisinde yapılacak.

Teknofest‘in başlamasına az bir süre kala, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından bu yıla ait kısa bir bilgilendirme yapıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bayraktar;

“45 bin takımda 200 binden fazla öğrencimiz başvurdu yarışmalara. İlk yıl 20 bin, ikinci yıl 50 bin, üçüncü yıl 100 bin ve dördüncü yılında dünyada açık ara rekor şekilde başvuru aldık. Aynı anda alanda 100 bin kişi olacak şekilde bir rezervasyon sistemi işleyecek. Alan 450 bin metrekare normal şartlarda, 450 bin insan aynı anda alanda bulunabiliyor ama kısıtlı bir katılım uygulayacağız.” ifadelerini kullandı.

TEKNOFEST NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Teknofest, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, 21 Eylül 2021 Salı günü itibari ile kapılarını açacak. Birbirinden yeni ve ilginç tanıtımların yer alacağı bu festival 26 Eylül 2021 tarihinde sona erecek.

Festivale katılım için kayıt olunması gerekiyor. Kayıtlar;

https://t3kys.com/tr/teknofest/visitor/apply/

internet sitesi üzerinden yapılacak. 18 yaş altı ziyaretçiler için herhangi bir kayıt zorunluluğu bulunmayacak.

BU YIL BİR ÇOK SÜRPRİZ OLACAK

Teknofest öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Selçuk Bayraktar, bu yıl etkinliklerin büyük sürprizlerle dolu olacağını aktarırken;

“Dünyada ilk defa hem insansız hem insanlı hava araçlarının birlikte yaptığı bir gösteri göreceğiz. En önemlisi Akıncı ve Aksungur insansız hava aracı, Gökbey ve Atak helikopteri, Bayraktar TB2 ve Hürkuş’un yaptığı bu gösteride kullanılan bütün hava araçları yerli ve milli hava araçları olacak. Yani Türk mühendislerinin tasarladığı ve ürettiği hava araçları olacak. Bugün ilk provaları yapıldı, çok heyecanlandık. İlerleyen günlerde bu gösteriyi izlemeye tüm milletimizi aile boyu değil, sülale boyu bekliyoruz.”

Festivalin en büyük sürprizi ise Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar’ın da festivale katılması olacak. Sancar, bu yılın şampiyonlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ödüller verecek.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et