TEKFEN Vakfı burs başvuruları açıldı: Öğrencilere 1005 TL burs

Ülkenin en köklü kurumlarından biri olan TEKFEN Vakfı, üniversitelerin başlaması ile birlikte burs başvurusu açan kurumlardan biri oldu. TEKFEN vakfı burs başvuruları açıldı. 7 ay boyunca ayda 1005 TL burs veren TEKFEN Vakfı, üniversitelerde ve lisede okuyan öğrenciler için verdiği bu burs için belirli şartlar aradığını da duyurmuş halde. Farklı kurumlardan burs bakan öğrencileri doğrudan ilgilendiren bu haberde TEKFEN Vakfı burs başvuru şartları da mevcut durumda.

TEKFEN BURSU BAŞVURU ŞARTLARI

TEKFEN Vakfı burs başvuru şartlarını şu şekilde açıklıyor;

Üniversite burs şartları

  • Üniversite okuyan veya yeni başlayan öğrenci olmak
  • Okuyan öğrencilerin bir önceki dönemde 4 üzerinden 2.5 not ortalaması tutturması
  • Gelir durumu yetersiz olmak;  Başvuru sahibinin ailesinde en yüksek gelir sahibi kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 5.370 TL ve altında olması şartı aranır.
  • Burs 75 kişiye verilecek

Lise burs şartları

Tekfen Vakfı, ortaöğretim seviyesinde;• Sınavla giriş yapılan Özel, Fen ve Anadolu Liseleri ile Anadolu Meslek Liseleri’ne,• Sınırlı sayıda sınavsız girilen düz meslek liselerine burs tahsis eder.b) Liselere 50, Anadolu Meslek Liselerine 50 olmak üzere, 100 burs kontenjan ayrılmıştır.c) Burs tahsisinde;• 1. Derece yakının aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 5.370 TL ve altında olduğuna dair belge,• LGS Türkiye başarı yüzdesi ya da sınavsız kayıtlarda bir önceki okulun diploma notu baz alınır.• Ara sınıfta okuyan öğrencilerin başvurmaları halinde, hem okulu kazandıkları yılki TEOG Türkiye sıralamaları, hem de son eğitim yılının yıl sonu not ortalaması değerlendirmede baz alınır.

KYK’YA ENGEL DEĞİL

Öte yandan TEKFEN Vakfı tarafından 550 öğrenciye verilecek burs için üniversite öğrencilerine de müjde geldi. Burs başvurusu yapan üniversiteliler KYK’ya da başvurabilir.

TEKFEN BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Tüm başvurular http://www.tekfenburs.org adresi üzerinden, aynı web sitesinde duyurusu yapılan tarihlerde, sadece online olarak yapılır. Son başvuru tarihi bu yıl için 19 Ekim 2021.

Burs için gereken belgeler için TIKLAYINIZ

Burs başvurusu bu adresten: TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et