Taşımalı eğitime zam geliyor

Taşımalı eğitime zam konusunda bir süredir ortada dolaşan tüm söylentiler gerçek çıktı. Taşımalı eğitimde ücretler zamlanıyor. Taşımalı eğitime yüzde 30 tutarında zam geleceği bizzat Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından bugün açıklandı. 

Bugün “Meslek Liseleri Ailelerimizle Buluşuyor” adlı etkinliğe katılan ve burada bir konuşma gerçekleştiren Bakan Özer, 19 yılda eğitim alanında yapılan ilerlemeden ve atılımlardan söz etti.

Özellikle son yıllarda okullaşma oranındaki artışa dikkat çeken Bakan Özer; “Gelişmiş OECD ülkelerinin İkinci Dünya Savaşından sonra başarmış olduğu okullaşma oranlarına biz 70 yıl gecikme ile ulaştık. Neden 70 yıl bekledik? Okul öncesinden orta öğretime, yükseköğretime kadar bu ülkenin çocuklarının eğitime erişimini tam rakama, yüzde 100, yüzde 90’lara ulaştırabilmek için 70 yılı niye bekledik? Bunu bir kenara not ediyoruz.” dedi.

Taşımalı eğitime zam

TAŞIMALI EĞİTİME ZAM GELİYOR

Servis şoförleri ile konuştuklarını, bunun üzerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan bir karar geçirmeye çalıştıklarını belirten Bakan Özer, yüzde 30’luk bir artışın bu karar sonrası devreye gireceğini ve uygulanacağını belirtti.

MESLEK LİSESİ AİLEMİZLE BULUŞUYOR PROJESİ

2017 yılından beri devam eden bu projeye bu yıl ağırlık verileceğini belirten Mahmut Özer;  “2,5 ay içerisinde, haziran sonuna kadar bu öğrencilerimiz periyodik olarak gidecekler, yaşlı teyzemizin saç bakımını yapacaklar, evinin tamiratını yapacaklar. İlk defa bir farklılık daha yapacağız. Ramazan öncesi başlattık. Farklı illerde ekmek üretimi ile ilgili ciddi yatırımlar yaptık. Artık Ramazan pidesini de götürecekler.” dedi.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et