Tamamen uzaktan eğitime geçmesi beklenen iller

15 Mart 2021 Pazartesi itibari ile kabine 2 haftalık aranın ardından bir kez daha toplanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yapılacak kabinenin bir numaralı gündem maddesi illerdeki koronavirüs risk durumu ve bu risklere bağlı alınacak tedbirler olacak. 2 Haftanın ardından hangi illerdeki risk durumunun yukarı yönlü arttığına bakılacağı toplantıda risk yükselmesi olan illerde bir çok tedbirinin geri gelmesi söz konusu olacak. Bunlardan biri de uzaktan eğitime dönülmesi olacak.

Bir önceki kabine toplantısında sarı ve mavi kategoride olan illerimizde tüm sınıf türlerinde yüz yüze eğitime geçilmesine karar verilirken, turuncu ve kırmızı kategorideki illerimizde sadece okul öncesi, ilkokul, 8 ve 12. sınıflarda bazı derslerde yüz yüze eğitim yapılmasına karar verilmişti.

Aradan geçen 2 haftada bir çok ilimizde vaka sayıları arttı. Bu nedenle bazı illerimizde uzaktan eğitimin ayak sesleri gelmeye başladı.

UZAKTAN EĞİTİME DÖNMESİ BEKLENEN İLLER

Eğer kabine bu yönde aksi karar almazsa, sarıdan turuncuya döndüğü düşünülen bir çok il için uzaktan eğitime geçilmesi söz konusu olabilecek.

Kesin bir karar olmamakla birlikte, muhtemel iller şu şekilde;

Ankara, Gaziantep, Hatay, Bursa, Kahramanmaraş, Sivas, Aydın, Denizli, Eskişehir.

Son veri tablosunda sarı olan iller ise şu şekildeydi;

Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars

Bu iller içerisinden turuncuya döndüğü tespit edilen illerde yeni hafta itibari ile ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç tüm kademelerde uzaktan eğitime geri dönülecek.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et