Tam kapanmada kalan 15 güne özel 15 tavsiye film

Tam kapanma sürecinde ilk hafta sonunu geride bırakıyoruz. 18 gün boyunca halkımızın büyük bir kısmı evlerinde kalacak. Çalışma izin belgesi ile muafiyet alanlar dışında evlerinde duracak olan vatandaşlarımız bu süreci geçirebilecekleri faaliyetler arıyorlar. Sosyal hayatın tamamen kısıtlanması ile insanlar internet-cep telefonu veya bilgisayarları ile adeta baş başa kaldılar. Kimisi tam kapanmaya özel film tavsiyeleri arıyor.

Sizler için kalan 15 güne özel 15 güzel film tavsiyesi veriyoruz. 15 gün boyunca her akşam izleyebileceğiniz bu filmler kapanmayı değerlendirme yolunda sizlere yardımcı olacaktır.

KAPANMA’DA İZLENECEK FİLMLER

1-) The İllusionist (Sihirbaz)

Başrollerini Edward Norton ve Jessica Biel’in paylaştığı Sihirbaz, ABD- Çek Cumhuriyeti ortak yapımıdır. Yönetmenliğini Neil Burger’ın yaptığı bu yapımda Viyana’daki bir sihirbazın hikayesi anlatılmaktadır.

Sonu sürprizli filmlere merakı olanları için kaçmaz bir yapımı sizlere tavsiye ediyoruz.

2- La Vita e Bella (Hayat Güzeldir)

Roberto Benigni’nin kült yapımı olan La Vita e Bella, 2. Dünya Savaşı yıllarındaki dünyayı etkileyen Irkçılığa karşı önemli mesajlar bulunduran ve kısa sürede bir çok kişinin favori yapımı olmayı başarmış bir filmdir. 2. Gün için sizlere bu filmi tavsiye ediyoruz.

3. The Merchant of Venice (Venedik Taciri)

Ünlü yazar William Shakespeare’in eseri olan Venedik Taciri, Al Pacino tarafından uzun zaman tiyatro eseri olarak sahnelerde yer aldı. 2004 yılında ise yine Al Pacino’nun baş rolünde olduğu bir film olarak çekildi. Yönetmen koltuğunda Michael Radford var.

4- Like Stars On Earth (Her çocuk özeldir)

Ünlü Hintli oyuncu ve yönetmen Aamir Khan’ın çok sevilen bir filmi olan Her Çocuk Özeldir, Khan’ın diğer filmlerinde olduğu gibi derin mesajlar, ince göndermeler ve eğlenceli zamanlar vaat ediyor.

5-) Good Will Hunting (Can Dostum)

Matt Demon ve Ben Affleck ve Robin Williams’ın başrollerini paylaştığı bu güzel yapım döneminde en iyi senaryo Oscar ödülüne layık görülmüştür. 1997 yılının bu güzel filmi sizlere kapanmada tavsiyemizdir.

6- Vavien

2009 yapımı Vavien, başrollerinde Engin Günaydın ve Binnur Kaya’nın olduğu, izleyenin önemli hayat dersleri çıkaracağı ve oyunculukları son derece takdir toplamış bir film.

7- İnvisible Man (Görünmez Adam)

2020 yılı yapımı Invisible Man, korku ve gerilim seven takipçilerimize tavsiyemizdir. Aile içi şiddete dair önemli mesajlar veren film zaman zaman aşırı gergin yapısı ile boğucu gelse de, genel anlamda bu türü sevenler için doyurucu içerik sunuyor.

8. Amadeus

Ünlü besteci Mozart’ın kendi döneminde yaşamış bir diğer büyük besteci olan Antonio Salieri ile hikayesini anlatan filmi izlerken zamanın nasıl geçtiğini unutacaksanız.

9- The Prestige

Ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın 2008’de kayda aldığı bu güzel yapımda iki sihirbazın mücadelesi anlatılmaktadır.  Egoların çatışmasının incelendiği bu yapım yine sonu sürprizli filmler isteyenlere tavsiyemizdir.

10- Shin Godzilla

Hideaki Anno ve Shinji Higuchi’nin yönettiği Japonya yapımı filmde ülkenin bir kriz esnasında nasıl yönetilemediğine dair derin mesajlar bulunmaktadır.

11- Lion King (Aslan Kral)

1997 ve 2019 versiyonları bulunan film kült kategoridekileri filmlerden biridir. Simba adlı aslanın çocukluğundan itibaren hikayesinin anlatıldığı film aile ile izlemeye son derece uygun.

12. Arrival (Geliş)

Denis Villeneuve tarafından yönetilen ve senaryosu yazar Ted Chiang’in Story of Your Life adlı kısa hikâyesinden Eric Heisserer tarafından uyarlanan film, bilim-kurgu sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerin başında geliyor.

13. The Island (Ada)

Gelecek öngörüsü yapan bu bilim-kurgu filmi yine sonu sürprizli filmler sevenlere ısrarla tavsiye ettiğimiz filmlerden biri.

14. Sherlock Holmes: Gölge Oyunları

Başrollerini Robert Downey Jr. ve Jude Law’ın paylaştığı Gölge Oyunları, macera ve aksiyon türünün yanı sıra zeka gösterileri ve sürprizleri ile size eğlenceli vakit vaat ediyor. 2009 yapımı bu filmi kapanmanın son günlerine doğru izleyebilirsiniz.

15- 3 İdiots (3 Ahmak)

Rajkumar Hirani’nin yönetmenliğini yaptığı bu film başrolünde ünlü oyuncu Aamir Khan’ın olduğu ve izleyene hem eğlenceli vakit, hem de önemli hayat dersleri sunan yapısı ile ön plana çıkıyor. Kapanmanın son gününde dünyaya farklı bakan, fakat dışardan ‘ahmak’ diye adlandırılan 3 kişinin hikayesine ortak olabilirsiniz.

Bir Cevap YazınCevabı iptal et