Tabiplerden şok açıklama: Okullar açılmayacak mı?

Türkiye’de yaz aylarında pandemi yasakları neredeyse tamamen kaldırılmış durumda. Belirli çerçeveler ve kurallar içerisinde vatandaşlarımız bir çok serbestliğe sahip. Fakat her ne kadar aşılama süreci ilerliyor olsa da vaka sayıları da eş zamanlı olarak artıyor. Son olarak yeniden 10 bin sınırına yaklaşan vaka sayıları ile birlikte bazı endişeler de yeniden başladı. Bunlardan biri de okullar açılmayacak mı? sorusu oldu. Konuya ilişkin Türk Tabipler Birliği (TTB) şok bir açıklama yaptı.

Geçtiğimiz haftalarda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların Eylül ayı içerisinde açılacağını söylemişti. Konu ile ilgili açıklamaya aşağıdaki haberimize tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: BAKAN SELÇUK’TAN OKULLARIN AÇILACAĞI TARİH AÇIKLAMASI

Bu gelişmenin ardından vaka sayıları adeta tırmanmaya başladı. Son olarak 9 binden fazla günlük vaka sayısına ulaşılması ve vaka sayılarının neredeyse günlük biner biner artıyor olması endişeleri arttırdı.

OKULLAR YENİDEN KAPANABİLİR

Konu ile ilgili bugün önemli bir uyarı Türk Tabipler Birliği’nden geldi. TTB, okulların Eylül ayında açılmaması gerektiğini, açılsa bile vaka sayılarında yeniden patlama yaşanma ihtimali nedeniyle bir kez daha kapanacağını aktardı.

Öte yandan hükümet de okulların açılıp açılmayacağı ile ilgili kararını Ağustos ayına bırakmış durumda. Ağustos ayında yeniden durum değerlendirmesi yapacak olan hükümet, son kararını vermiş olacak.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et