Süreç başlıyor! Hükümet 3600 ek gösterge için kolları sıvadı

Milyonlarca öğretmen, polis memuru, din görevlisi ve hemşire başta olmak üzere memur kadrolarına gelecek olan 3600 ek gösterge müjdesi geride bıraktığımız haftalarda verilmişti. Yaz ortasından beri Memur-Sen’in yoğun çabalarına ek olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile birlikte Çalışma Bakanlığı nihayet 3600 ek gösterge için çalışmalara başlıyor. Hem geç, hem güç olsa da 3600 ek göstergenin nihayet gelecek olması memurları bir hayli sevindirmiş durumda. Öğretmenler 3600 ek gösterge gelişmelerini çok ama çok yakından takip etmeye başladılar bile.

ÇALIŞMALAR EN SONUNDA BAŞLIYOR

2023 seçimlerine hazırlanan Ak Parti hükümeti bir süredir bir çok konu üzerinde çözüme dair çalışma başlatmış durumda. Bunlardan biri de 3 yıl önce sözü verilen 3600 ek gösterge konusu. Bu konuda memurları daha fazla bekletmek istemeyen hükümet, 2022 yılının başından itibaren 3600 ek gösterge ile çalışmalarına başlayacak.

Konunun 2022 yılı bitmeden çözüme kavuşması bekleniyor. Kapsamının da genişlemesi beklenen 3600 ek gösterge öğretmen, polis, din görevlisi, hemşire, bazı yöneticiler dışında bazı memur kadrolarına daha gelebilir.

YIL BİTMEDEN GELECEK

3600 ek gösterge bu sefer lafta kalmayacak. Uzun zamandır öğretmen kadrosu başta hemen her memurun emeklilik için beklediği, hem emekli maaşını, hem ikramiyeyi, hem de aktif görevdeki memurun maaşını etkileyecek olan 3600 ek gösterge 2022 yılı bitmeden verilmiş olacak. Bu şekilde emekli olmayı bekleyen memurların da bir an önce emekliliğe adım atması bekleniyor. Zaten emekli olmuş olan memurlar ise ek ödemeler alabilecekler.

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et