Sözleşmeli öğretmenlere müjde yolda: Kadro her an gelebilir

Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması uzun zamandır devam ediyor. Öğretmen ataması sonrası göreve sözleşmeli olarak başlayan ve uzun zaman bu statüde kalan öğretmenler büyük sorunlar yaşıyor. Kamudaki bir çok sözleşmeli personel sorunu sözleşmeli öğretmenler için de geçerli durumda. Bu uygulamaya son verilmesi adına güzel bir haber nihayet geldi. Sözleşmeli öğretmene kadro konusu nihayet masaya geliyor.

Bilindiği üzere Memur-Sen Konfederasyonu önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe’de bir görüşme gerçekleştirdi. Kamudaki tüm sorunların konuşulduğu bu toplantıda elbette baş gündem maddeleri 3600 ek gösterge ve sözleşmeli personellerdi. Sözleşmeli personel olarak çalışan öğretmenler de bu konuda gelişmeleri yakından takip ediyor.

2022’DE TAMAMLANACAK

Sözleşmeli personellere kadro konusunda nihayet beklenen oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözleşmeliler konusunun 2022 yılında tamamlanması için talimat verdi. Milyonlarca sözleşmeli personel önümüzdeki aylarda kadroya geçmek için beklemeye başlayacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE KADRO YOLDA

2022 yılında çalışmaların başlaması ile kamudaki tüm sözleşmeli personeller gibi, sözleşmeli öğretmenler de rahat bir nefes alacak ve kadro konusunda önemli adımlar atılması ile sevinecek gibi görünüyor. Sözleşmeli personele kadro konusu, sayıları yüz binlerle ifade edilen sözleşmeli öğretmene de kadro getirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE KADRO KONUSU BURADA BAŞLAMIŞTI

Bir Cevap Yazın Cevabı iptal et